Pereiti į pagrindinį turinį

M. Navickienė nutraukė tylą: su vyru turėjome atskirus profesinius gyvenimus

2024-10-21 15:06
BNS inf.

Pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įvairių turtinių ir korupcinių nusikaltimų, susijusių su finansinių technologijų įmone „Foxpay“, Seimo narė Monika Navickienė sako, jog su sutuoktiniu Mindaugu Navicku turėjo atskirus profesinius gyvenimus, tad negali komentuoti jo atžvilgiu atliekamo ikiteisminio tyrimo.

„Bylos aplinkybių komentuoti neturiu galimybių. (...) Ne kartą esu paaiškinusi, kad su savo vyru turėjome atskirus profesinius gyvenimus ir neturiu galimybių komentuoti jo veiklos detalių, nes visada buvau įsigilinusi į savo veiklos sritį ir atsakomybes socialinėje apsaugoje“, – portalui LRT sakė M. Navickienė.

Viešumon iškilus, kad M. Navickienės šeima kartu su finansinių paslaugų įmonės „Foxpay“ akcininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu privačiu lėktuvu vyko į Dubajų ir už tai nesumokėjo, politikė atsistatydino iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų, sustabdė narystę partijoje bei atsisakė dalyvauti Seimo rinkimuose.

Vis tik susiklosčius tam tikroms aplinkybėms – paskyrus Andrių Kubilių į komisarus, o aukščiau jos esantiems politikams laimėjus mandatus Seime – M. Navickienė galėtų patekti į Europos Parlamentą.

Tačiau politikė pabrėžia tokių variantų nesvarstanti ir neketinanti stabdyti narystės narystės Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje.

„Hipotetinių klausimų, susijusių su Europos Parlamentu, nesvarstau, o narystės partijoje stabdyti dėl pradėto ikiteisminio tyrimo nematau pagrindo, nes – dar kartą – tame tyrime jokiu statusu nefigūruoju“, – sakė M. Navickienė.

Savo ruožtu valdančiųjų konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis žurnalistams anksčiau pirmadienį sakė, kad partija nesvarstė situacijos, ar M. Navickienė turėtų važiuoti dirbti į Europos Parlamentą, jeigu susiklostytų tokia situacija.

Praėjusią savaitę teisėsauga pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl korupcijos ir turtinių nusikaltimų, susijusių su finansinių technologijų įmone „Foxpay“. Turtiniai nusikaltimai apima turto pasisavinimą, vagystes, sukčiavimą stambiu mastu, o korupciniai – papirkimą, kyšininkavimą, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą – tai yra pinigų plovimą.

Prokuroro teigimu, taip pat atliekamas tyrimas dėl nusikalstamo susivienijimo.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos duomenimis, galėjo būti legalizuota per 17 mln. eurų, mokėti 100 tūkst. eurų siekiantys kyšiai.

Praėjusią savaitę dėl to buvo sulaikyta „Foxpay“ savininkė I. Trinkūnaitė ir M. Navickienės vyras, I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas suimtas dviem mėnesiams.

Pareigūnai teigia taip pat tiriantys aplinkybes, susijusias su M. Navicko įmonės „LitLab“ vykdytomis administracinio pastato statybomis ir „Foxpay“ dalyvavimu valstybinių institucijų viešuosiuose pirkimuose.

Konkrečių projektų teisėsauga neįvardija, bet „LitLab“ vystė biurų pastato projektą prie Vilniaus oro uosto, o „Foxpay“ veikla susidomėta paaiškėjus, kad ji 2020 ir 2022 metais laimėjo Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūros skelbtus atsiskaitymų tarpininkavimo paslaugų konkursus su gerokai didesniais įkainiais, nei taikomais privatiems klientams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų