„Kokia šiandienos tema?“ – Z. Vaišvilos klausia žurnalistė.
„Šiandien? Tuoj. Pasiruošti reikia“, – atsako signataras ir sklaido popieriaus lapus.
„Kažkaip ten valstybė laiko kvailiais“, – signatarui bando padėti prisiminti žurnalistė.
„Taip, taip, taip. Apie tai, kad Vyriausybė mus laiko nemokšomis ir kvailiais“, – atsako pašnekovas.
Paradoksalu, kad parlamento jam suteikiama privilegija čia kalbėti ir būti ištransliuotam, signataras naudoja tam, kad Lietuvą juodintų. Dažnai reikalaujama, kad valdžia atsistatydintų, žmonės raginami valstybę susigrąžinti, pastaruoju metu temos – prieš pandemijos valdymą.
Dar vienas paradoksalus niuansas – kai Z. Vaišvila kalba, spaudos konferencijų salėje nebūna nė vieno spaudos atstovo. Šį kartą – taip pat, tik Valdemaro Valkiūno padėjėja, riaušininkė Nendrė Černiauskienė.
Kai kuriems pavyksta prisiminti, kada čia sėdėjo nors vienas žurnalistas. „Galbūt kažkoks referendumas, ar žemelės nepardavimo užsieniečiams, tai galėjo būti 2014 metai. Tai septynerius metus triūbyti tuščioms sienoms ir psichologinio pasirengimo“, – teigė signataras, Seimo narys Eugenijus Gentvilas.
Bet Z. Vaišvila nesutinka, kad „triūbyja“ sienoms. „Didžiulė prasmė. Įkelia į „Youtube“ kanalą, rodo Seimo televizija, savaitgaliais kartoja“, – tikino Z. Vaišvila.
Seimo duomenimis, vien per šiuos metus Z. Vaišvila surengė 28 spaudos konferencijas. Vadinasi, vien šiemet 28 kartus purvas ant valstybės buvo transliuotas oficialiu Seimo kanalu.
„O negalvojate savo podcastą tada daryti arba „Youtube“ video blogą, o ne Seimo tą daryti?“ – Z. Vaišvilos klausė žurnalistė.
„Tai jeigu prieinamumas čia yra didžiulis, tai kodėl aš turiu teisę nesinaudoti? Naudosiuosi. Tokia teisė suteikta man valstybės“, – teigė Z. Vaišvila.
Signatarai iš tiesų turi teisę į Seimą ateiti kada panorėję ir rengti spaudos konferencijas. Bet dėl Z. Vaišvilos Seimo valdyboje kalba jau buvo. Kanceliarijai jau pavesta sugalvoti, kaip tokiais atvejais pakeisti foną: „Oficiali Seimo vizualika. Ateityje planuojama tokiose spaudos konferencijose kažkaip ją pakeisti, kad būtų galima atskirti, kad tai nėra Seimo oficialiai transliuojamos kažkokios žinios“.
Z. Vaišvila minėtas ir saugumo ataskaitose. Ar iš Seimo transliuojami šio signataro samprotavimai nėra antivalstybiniai, parlamentarai paliek spręsti Valstybės saugumo departamentui.
„Įsivaizduokite, jeigu dėl to, kad mums nepatinka Vaišvilos spaudos konferencijos, atimsime visiems signatarams teisę kalbėti. Bet gal kolegos signatarai galėtų susivaldyti, nespjaudyti ant Lietuvos naudodamiesi parlamento sale“, – sakė E. Gentvilas.
O ko kas sako, svarbiausia, kad tai poveikio visuomenei nedaro. „Tokiais atvejais geriausia perjungti kanalą ir įsijungti, pavyzdžiui, „Netflix“ „Squid games“, skaičiau, atsirado kažkoks analogas, Pietų Korėjoje sukurtas irgi“, – teigė Seimo vicepirmininkas Antanas Mazuronis.
Naujausi komentarai