Pereiti į pagrindinį turinį

J. Šovienė kreipėsi į Seimą: prašo nekaltumo prezumpcijos užtikrinimo

2024-05-02 11:47

Reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie galimus ryšius su baltarusiškų trąšų verslu, buvusi prezidento patarėja Jūratė Šovienė kreipėsi į Seimą. Ji tokius įtarimus neigia, o kreipimusi prašo išsklaidyti visuomenėje sukeltas abejones ir užtikrinti nekaltumo prezumpcijos laikymąsi.

Jūratė Šovienė
Jūratė Šovienė / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

„Taip, galiu patvirtinti faktą, kad praeitą savaitę per advokatą kreipiausi į Seimą, Seimo laikinąją komisiją bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Minėtų adresatų paprašau pateikti apie mane turimą informaciją, jeigu tokios neturi, tai patvirtinti bei užtikrinti nekaltumo prezumpcijos laikymąsi“, – Eltai siųstame atsakyme teigė J. Šovienė.

Informacija, jog Seimo Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo komisijos išvadoje minima J. Šovienė galimai turėjo ryšių su baltarusiškų trąšų verslu, pasirodė portale „Delfi“.

Buvusi prezidento Gitano Nausėdos patarėja neigia bet kokius galimus ryšius su baltarusiškų trąšų verslu. Pasak J. Šovienės, tokia informacija daro žalą jos tarnybinei reputacijai.

„Pabrėžiu, kad nuosekliai ir kategoriškai neigiu turėjusi bet kokių sąsajų su baltarusiškų trąšų verslu“, – Eltai tikino ji.

„Komisijos išvados bei atitinkami pranešimai žiniasklaidoje daro žalą mano, kaip valstybės tarnautojos, reputacijai. Prasimanymais grįstos abejonės, metančios šešėlį valstybės tarnautojų bei pareigūnų atžvilgiu, iš tokių garbingų institucijų kaip Lietuvos Respublikos Seimas nedera su teisinės valstybės principais“, – pridūrė J. Šovienė.

ELTA primena, kad prieš kelias savaites portalas „Delfi“ paskelbė, jog parlamentinės komisijos įslaptintoje medžiagoje svarstoma, kad buvusi prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja teisės klausimais galėjo turėti ryšių baltarusiškų trąšų verslu susijusiais asmenimis. Visgi, ir Prezidentūra, ir J. Šovienė šias sąsajas neigia.

Antradienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, jog VSD pranešėjo istoriją tyrusi parlamento komisija viršijo savo įgaliojimus, neteisėtai atskleidė pranešėjo Tomo Gailiaus tapatybę. Be to, komisijos pirmininkas Vytautas Bakas, etikos sargų vertinimu, buvo šališkas ir suinteresuotas tyrimu.

Į Seimo etikos sargus dėl galimų parlamentinio tyrimo pažeidimų kreipėsi pati VSD, Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Komisija sulaukė ir prezidento vyriausiojo patarėjo Jareko Niewierowicziaus – nutarta šiuo pagrindu pradėti dar vieną tyrimą.

Savo ruožtu, opozicijai priklausantys parlamentarai yra pasikreipę į Konstitucinį Teismą (KT), prašydami išsiaiškinti, ar parlamentinio tyrimo komisija veikė teisėtai.

Kaip pranešta anksčiau, prieš savaitę Seimas po svarstymo pritarė parlamentinio tyrimo išvadoms – jų patvirtinimui liko paskutinis balsavimas. VSD pranešėjo komisijos išvadose metamas šešėlis prezidentui Gitanui Nausėdai bei specialiųjų tarnybų vadovams. Po kelis mėnesius trukusių analizių ir keliolikos pareigūnų liudijimų konstatuota, jog VSD vadovas Darius Jauniškis talkino tuometiniam kandidatui G. Nausėdai, rinkdamas žvalgybinę informaciją apie jo aplinką. Tyrimo išvadose taip pat skelbiama, jog VSD tyrė galimus pažeidimus, finansuojant G. Nausėdos rinkiminę kampaniją.

Taip pat išsiaiškinta, jog G. Nausėda bei jo rinkiminio štabo nariai 2018–2019 m. palaikė ryšius su baltarusiškų trąšų verslo atstovais, su jais susitikinėdavo, o tapęs šalies vadovu šiuos asmenis kviesdavo į Prezidentūroje vykusius renginius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų