Pereiti į pagrindinį turinį

K. Bartoševičiaus byla: paaiškėjo teisėjai ir kodėl pasirinktas Panevėžio teismas

2023-07-26 13:59

Seksualiniu prievartavimu ir tvirkinimu kaltinamo buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus baudžiamojoje byloje trečiadienį suformuota trijų teisėjų kolegija – ji ir spręs dėl bylos atvertimo datos.

K. Bartoševičiaus byla: paaiškėjo teisėjai ir kodėl pasirinktas Panevėžio teismas
K. Bartoševičiaus byla: paaiškėjo teisėjai ir kodėl pasirinktas Panevėžio teismas / L. Balandžio / BNS nuotr.

„Suformuota kolegija, pranešėjas teisėjas Valdas Ciesiūnas, kiti – teisėja Jolanta Raščiuvienė ir Valdas Meidus. Patys teisėjai posėdžius planuos, jie dabar atostogauja“, – BNS sakė Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Sigitas Bagdonavičius.

Visų trijų teisėjų įvairaus teisinio darbo patirtis siekia daugiau nei tris dešimtmečius.

Teisėjus K. Bartoševičiaus bylai, kaip ir kitoms, suformavo automatinė bylų skirstymo sistema.

„Kaip kitas bylas skirstom, taip ir šitą, nėra jokio išimties“, – BNS sakė teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus vadovas.

Antradienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad ikiteisminis tyrimas dėl buvusio parlamentaro prieš nepilnamečius galimai įvykdytų seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų baigtas, septynių tomų byla tą pačią dieną buvo nuvežta Panevėžio apygardos teismui.

Kaip kitas bylas skirstom, taip ir šitą, nėra jokio išimties.

Šiam teismui byla perduota todėl, kad nusikalstamos veikos galėjo būti įvykdytos šio teismo veiklos teritorijai priskiriamose vietose.

Apygardos teismas jį nagrinės dėl kaltinamojo užimtų pareigų. Baudžiamojo proceso kodeksas numato, kad baudžiamąsias bylas, kuriose kaltinamieji nusikalstamos veikos metu buvo Seimo nariais, nagrinėja apygardos teismo trijų teisėjų kolegija.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė skelbė, kad K. Bartoševičius kaltinamas dėl dviejų seksualinio prievartavimo ir keturių jaunesnio nei 16 metų amžiaus asmens tvirkinamųjų veiksmų epizodų, taip pat dėl keturių mažamečių vaikų nesunkaus sveikatos sutrikdymo epizodų, padarytų „tvirkinamaisiais ir seksualinio prievartavimo veiksmais“.

Nukentėjusiais yra pripažinti keturi asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.

K. Bartoševičius kaltę neigia.

Prokuratūra, remdamasi bylos duomenimis, taip pat skelbia, kad galimi nusikaltimai buvo įvykdyti K. Bartoševičiui būnant Seimo nariu.

K. Bartoševičiui lieka galioti anksčiau skirtos kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant bendrauti su nurodytais asmenimis, ir dokumentų paėmimas.

Ikiteisminis tyrimas K. Bartoševičiaus atžvilgiu dėl galimo nepilnamečių ir mažamečių seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo pradėtas pernai lapkritį, įtarimai jam įteikti vasario 1-ąją. Seimo nario mandato jis atsisakė sausio pabaigoje. Tyrimas baigtas liepos 5 dieną.

Antradienį prokuratūrai pranešus apie teismui perduodamą bylą, K. Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas tvirtino, kad teisme bus keliamos abejonės dėl psichologinių ir psichiatrinių vaikų tyrimų, taip pat, bus prašoma viešų posėdžių, o bylos nagrinėjimą iš Panevėžio bus siekiama perkelti į Vilnių.

N. Grunskienė sakė nematanti pagrindo šiems prašymams, tačiau pabrėžė, jog dėl jų spręs teismas.

Baudžiamasis kodeksas už seksualinį prievartavimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 15 metų, už jaunesnių kaip 16 metų asmenų tvirkinamuosius veiksmus – laisvės atėmimą iki 5 metų, o dėl sveikatos sutrikdymo numatytos švelnesnės bausmės.

Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra