Pereiti į pagrindinį turinį

Ką apie Žaliojo tilto skulptūras mano Prezidentūra?

2015-02-17 10:00 diena.lt inf.

Prezidentės vyriausioji patarėja V. Būdienė teigia, jog su Žaliojo tilto skulptūromis reikia pasielgti taip, kad jos nekeltų pavojaus žmonėms.

T. Urbelionio / BFL nuotr.

Prezidentės vyriausioji patarėja vidaus politikos klausimais Virginija Būdienė teigia, jog su Žaliojo tilto skulptūromis reikia pasielgti taip, kad jos nekeltų pavojaus žmonėms.

„Viena yra akivaizdu - jeigu eitume per Žaliąjį tiltą, tai pamatytume, kad Žaliojo tilto „žalieji žmogeliukai“ iš tikrųjų serga: yra surūdiję, apmūsiję, suskilę. Taigi jie net ir kelia pavojų praeinantiems, pravažiuojantiiems žmonėms, o kas kelia pavojų žmonėms, tas kelia pavojų ir valstybei. Reikia tuos „žmogeliukus“ gydyti. Dar pernai spalio mėnesį Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinis padalinys davė sutikimą restauruoti, tai yra gydyti, sovietines Žaliojo tilto skulptūras, figūras jas nukeliant. Taigi vaistai yra“, - Žinių radijui antradienį sakė prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja.

Ji priminė, kad Vilniaus savivaldybei bandant rasti, kas skulptūras restauruotų jų nenukeliant, konkursuose vis neatsirasdavo dalyvių, todėl jas reikia restauruoti nukėlus, o tolesnis jų likimas, pasak V.Būdienės, priklausys nuo teisinio statuso.

Perklausta, ar šalies vadovė pasisakytų už tai, kad sovietinių skulptūrų ant tilto visai neliktų, patarėja nurodė, kad ji yra „už tai, kad skulptūros nekeltų pavojaus žmonėms“.

Kultūros paveldo departamente Vilniuje veikianti Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba praėjusią savaitę nusprendė neišbraukti Žalio tilto skulptūrų iš Kultūros vertybių registro. Taip Vilniaus valdžiai užverta galimybė skulptūras nuo tilto nuimti ir jų nebegrąžinti.

Keturios skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais.

Kritikai sako, kad skulptūros yra sovietinės propagandos dalis ir žeidžia žmones, kovojusius už Lietuvos išsivadavimą iš sovietų okupacijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų