L.Graužinienės teigimu, Darbo partijai buvo sunku ir dėl to, kad ji yra netekusi charizmatiško lyderio Viktoro Uspaskicho, kuris yra paskelbęs apie savo pasitraukimą iš aktyvios politikos.
„Reikia pripažinti, kad šį kartą buvo sunku, nes Viktoras buvo tikras lyderis, charizmatiškas lyderis ir kadangi partijos pirmininkas (Valentinas Mazuronis) nėjo pats į rinkimus, tai mūsų partijai buvo nelengva šiuose rinkimuose. Man gaila buvo, kad Darbo partija neturėjo rinkiminio veido“, - „Info TV“ sekmadienį sakė L.Graužinienė.
Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras V.Mazuronis liepos pabaigoje paskelbė nedalyvausiantis Seimo rinkimuose, nes nenori pavesti anksčiau Europos Parlamento rinkimuose už jį balsavusių rinkėjų. Po šio V.Mazuronio sprendimo partijos kandidatų sąrašo lyderiu tapo parlamentaras partijos pirmininko pavaduotojas Kęstutis Daukšys.
Pasak L.Graužinienės, Seimo narys K.Daukšys pasirinktas partijos sąrašo lyderiu likus nedaug laiko iki rinkimų pradžios, tad nebuvo laiko jo, kaip partijos vedlio įvaizdžiui sukurti.
„Manau, kad partijos pirmininkas galėjo anksčiau bent jau partijos viduje pasakyti, kad jis neis ir tokiu atveju mes turėtume daugiau laiko ir K.Daukšiui kaip sąrašo lyderiui suformuoti savo rikimų kampaniją, savo įvaizdį“, - sakė L.Graužinienė.
Ji teigė, be kita ko, neatmetanti ir galimo „juodžiausio scenarijaus“ šiuose Seimo rinkimuose, kad Darbo partijos ar kai kurių kitų dabartinių parlamentinių partijų - „tvarkiečių“ ar liberalų balsus gali susirinkti Antikorupcinė Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicija, kuri šluoja vadinamuosius protesto balsus.
L.Graužinienė taip pat kritikavo savo partietės Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės veiksmus rinkimų išvakarėse.
Molėtų - Širvintų apygardos rinkimų komisija pradėjo tyrimą dėl Širvintų rajono merės „darbietės“ Ž. Pinskuvienės, kuri kaltinama, jog dalyvaudama rinkimuose kaip stebėtoja trukdė rinkėjams naudotis rinkimų teise ir galbūt agitavo, nors tai šeštadienį buvo draudžiama.
„Ne kartą partijoje buvo kalbėta apie Živilės tokius vaikščiojimus ties įstatymo riba. Ir tai, kaip ji dabar agitavo, irgi nepateisinama. Manau, turi būti tam tikros ribos ir niekas Lietuvoje nebuvo sugalvoję važiuoti kaip stebėtojui išrinktam tiesiogiai merui. Kai kur reikia jau ir stabtelti, kai kur gal per daug yra“, - svarstė L.Graužinienė.
Per 2012 metus Darbo partija po pirmojo rinkimų turo buvo iškovojusi daugiausia balsų daugiamandatėje apygardoje - 19,8 proc., tačiau po antrojo rinkimų turo iš viso gavusi 29 mandatus liko trečioje vietoje po socialdemokratų ir konservatorių.
Darbo partija pastaruosius ketverius metus dirbo valdančiojoje koalicijoje su Socialdemokratais ir „Tvarkos ir teisingumo“ partija.
Naujausi komentarai