Pereiti į pagrindinį turinį

L.Graužinienė nepaaiškino, kodėl iš Seimo darbotvarkės išbraukė V.Uspaskicho klausimą

2013-12-23 15:28
BNS inf.
A. Ufarto/BFL nuotr.

Seimo pirmininkė "darbietė" Loreta Graužinienė nepaaiškino, kokiu pagrindu iš pirmadienio Seimo darbotvarkės išbraukė klausimą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės.

"Seimas balsavo, jis neįtraukė į darbotvarkę, svarstysime pavasario sesijoje. Galutinius sprendimus priima Seimas, Seimas sprendžia šiuos klausimus. Darbotvarkėje šiandien nebuvo", - žurnalistams Seime sakė parlamento vadovė, kelis kartus perklausta, kodėl pati prieš tai išbraukė minėtą klausimą iš patvirtintos darbotvarkės.

Ji tik akcentavo, kad klausimas dėl komisijos, turinčios svarstyti V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimą, bus svarstomas pavasario sesijoje, tai yra ne anksčiau kaip kovo 10 dieną.

Generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymas leisti Darbo partijos frakcijos narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seime guli nuo spalio pradžios. Spalio 3 dieną prokuroras atsiuntė savo kreipimąsi, parlamento vadovė L.Graužinienė tik lapkričio 19 dieną įtraukė šį klausimą į darbotvarkę.

Tuomet Seimas nepritarė siūlymui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri turėjo nagrinėti generalinio prokuroro kreipimąsi dėl minėto "darbiečio" imuniteto. Komisijos sudarymui pasipriešino "darbiečiai" ir opozicija, kuriai neįtiko "tvarkiečio" Petro Gražulio kandidatūra į komisijos pirmininko postą. Netrukus parlamentui buvo pateiktas antras projektas dėl komisijos sudarymo, bet jis dėl įvairių priežasčių vis neįtraukiamas į darbotvarkę.

Praėjusią savaitę L.Graužinienė opozicijai ir Seimo valdybai buvo pažadėjusi, kad komisijos sudarymo klausimas bus narinėjamas praėjusį ketvirtadienį, bet pažado neįvykdė. Šį klausimą Seimo pirmininkė savavališkai išbraukė ir iš pirmadienio posėdžio darbotvarkės.

Dėl Seimo statuto pažeidimo opozicija žada L.Graužinienę apskųsti Etikos ir procedūrų komisijai.

Prokurorai nori Darbo partijos įkūrėjui pateikti įtarimus dėl teismo įžeidimo. Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo leidimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Tuo metu pirmadienį baigdama rudens sesiją parlamento vadovė atsiprašė kolegų už anksčiau išjungtus mikrofonus.

"Prieš šventes tikrai norėčiau atsiprašyti, jeigu ką nors įžeidžiau, jeigu kažkaip ne taip supirmininkavau, jeigu kažkam galbūt per anksti išjungiau mikrofoną iš nepatirties. Tikiuosi, kad pavasario sesiją tokių klaidų daugiau nedarysiu, taigi, prašau visų atleidimo", - teigė ji.

Palinkėjusi gražių švenčių, ramybės ir darnos, Seimo pirmininkė siūlė daugiau dėmesio skirti artimiesiems.

"Kalėdos yra toks metas, kada mes patys persvarstome savo darbus, yra toks metas, kada turime laiko ir galime pagalvoti apie mūsų artimų žmonių nuveiktis gerus darbus. Galbūt bebėgdami, beskubėdami savo darbuose nepastebėjome, kiek gero padarė mūsų artimi žmonės, gal pamiršome kažkada padėkoti. Taigi, Kalėdos tas metas, kai galime artimiau susiglausti, apkabinti vienas kitą, pasakyti dar kartą "ačiū", pabučiuoti vienas kitą", - sakė ji.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų