Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva ketina išplėsti susitarimą su Izraeliu dėl keitimosi įslaptinta informacija

2023-08-13 13:34

Lietuva ketina išplėsti daugiau nei prieš dešimtmetį pasirašytą susitarimą dėl keitimosi įslaptinta informacija, ji apims ne tik karinę, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD).

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

„2011 metais jau buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Izraelio Valstybės Vyriausybės įgaliotos Gynybos ministerijos susitarimas dėl įslaptintos karinės ir su gynyba susijusios informacijos, tačiau, atsižvelgiant į poreikį operatyviai keistis ir nacionalinio saugumo užtikrinimui skirta įslaptinta informacija, siekiama išplėsti susitarimo taikymo apimtį, neapsiriboti tik keitimusi karine įslaptinta informacija“, – BNS šią savaitę nurodė VSD.

VSD parengtu projektu prašoma Vyriausybės departamento direktoriaus pavaduotojui Giedriui Krupauskui suteikti įgaliojimus derėtis ir pasirašyti susitarimą su Izraelio institucijomis dėl keitimosi įslaptinta informacija ir jos abipusės apsaugos.

Anot VSD, tarptautiniu susitarimu taip pat siekiama palengvinti Lietuvos ir Izraelio institucijų bendradarbiavimą nacionalinio saugumo užtikrinimo srityje, užtikrinti apsikeistos ar bendrai saugomos sukurtos įslaptintos informacijos apsaugą.

Kaip nurodė departamentas, Lietuva yra pasirašiusi tarptautinius susitarimus dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos ir su kitomis valstybėmis, kurios nėra NATO narės – su Sakartvelu, Kazachstanu, Švedija, Ukraina.

Pasak VSD, valstybės paslaptį sudaranti informacija perduodama tik toms užsienio valstybėms, Europos Sąjungai ar tarptautinėms organizacijoms, su kuriomis Lietuva yra pasirašiusi minėtas sutartis.

„Užsienio valstybėms, Europos Sąjungai ar tarptautinėms organizacijoms, su kuriomis Lietuvos Respublika nėra pasirašiusi sutarčių dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos, tokia informacija perduodama Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimu“, – rašė departamentas.

Inicijuoti tarptautinį sutarimą su Izraeliu VSD pavedė ši komisija.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų