Anot jos, oficialus apsikeitimas komunikatais dėl diplomatinių santykių užmezgimo įvyko po dvišalio užsienio reikalų ministrų Gabrieliaus Landsbergio ir Fekitamoeloa ʻUtoikamanu (Fekitamilua Utoikamanu) susitikimo.
„Esame dėkingi jums už tvirtą poziciją balsuojant Jungtinėse Tautose už rezoliucijas smerkiančias Rusijos agresiją prieš Ukrainą. Suprantame, kad pasaulyje, kur daug ką lemia ne vertybiniai principai, o pragmatiniai interesai, tai nėra lengva", – susitikimo metu sakė G. Landsbergis.
Ministrai taip pat aptarė galimą bendradarbiavimą klimato kaitos ir atsinaujinančių energijos išteklių vystymo srityje, Tongos karalystės atstovė buvo pakviesta lapkritį atvykti į Demokratijos ateities forumą Vilniuje.
Susitikimo metu, G. Landsbergis taip pat pažymėjo, kad Ukrainos taikos formulė yra vienintelis tvarios ir teisingos taikos Ukrainoje pagrindas.
„Nuosekliai stipriname partnerystes su Indijos ir Ramiojo vandenyno šalimis, siekiame jas geriau pažinti bei dalintis mūsų ekonominių santykių diversifikacijos patirtimi. Glaudesnis mūsų šalių bendradarbiavimas galėtų prisidėti ne tik prie dvišalės pažangos, bet ir prie regioninio bei pasaulinio stabilumo", – kalbėjo ji.
Tongos Karalystė – Ramiajame vandenyne, Polinezijoje, esanti valstybė, apimanti maždaug 170 salų.
Gyventojų skaičius šioje karalystėje siekia apie 100 tūkstančių.
Tai viena iš šešių likusių JT valstybių narių, su kuria Lietuva iki šiol dar nebuvo užmezgusi diplomatinių santykių.
Lietuva yra užmezgusi diplomatinius santykius su 190 šalių.
Naujausi komentarai