Tai numatyta Seimo nutarimo dėl karinių vienetų, karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų dalyvavimo tarptautinėse operacijose projekte.
„Atsižvelgiant į Valstybės gynimo tarybos nutarimą, siūloma nustatyti teisinį pagrindą siųsti karius į misijas Indijos, Ramiojo vandenynų regione“, – pristatydamas projektą sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Projektui po pateikimo antradienį pritarė 71 Seimo narys, toliau jis bus nagrinėjamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete.
Į tarptautines misijas apmokant Ukrainos karius siūloma leisti siųsti 40 daugiau Lietuvos karių ir civilių nei šiuo metu.
Taip pat iš misijų mandato siūloma išbraukti dvi misijas Malyje: Jungtinių Tautų vadovaujamą operaciją MINUSMA, bei Prancūzijos vadovaujamą operaciją „Takuba“.
Į misiją MINUSMA Lietuvos kariai vyko nuo 2017 metų spalio, tačiau Vokietijai nusprendus 2024 metais išvesti savo karius iš Malio, tokį patį sprendimą priėmė ir Lietuva. Per šešerius metus MINUSMA sudalyvavo daugiau nei 500 karių, kurie rotacijos būdu keitėsi kas šešis mėnesius.
Lietuva 2021 metų pabaigoje pritarė, kad į misiją „Takuba“ galėtų būti siunčiama iki 30 karių ir civilių kovoti su tarptautiniu terorizmu, tačiau į ją kariai taip ir neišvyko, nes Prancūzija nusprendė atitraukti karius.
Naujausi komentarai