Pereiti į pagrindinį turinį

Nausėda Taline: 3 proc. BVP gynybai turi tapti sąjungininkų tikslu

2024-12-17 00:14
ELTOS inf.

NATO aljansas privalo turėti stiprią atgrasymo politiką ir nacionalinius gynybos pajėgumus, o tai užtikrinti galima sąjungininkams vieningai sutarus dėl 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybai, tvirtina valstybės vadovas Gitanas Nausėda.

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / D. Labučio/ELTOS nuotr.

„NATO viršūnių susitikime Hagoje turime atnaujinti transatlantinės vienybės, ryžto ir stiprybės dvasią konkrečiais veiksmais. 3 proc. Bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybai turi tapti nauju sąjungininkų tikslu“, – pirmadienio vakarą neformalioje Jungtinių ekspedicinių pajėgų valstybių narių lyderių vakarienėje akcentavo G. Nausėda.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos gynybos biudžetas šiuo metu sudaro 3,2 proc. BVP, o naujoji Vyriausybė yra įsipareigojusi jį padidinti iki 3,5 proc. Ir tai, prezidento teigimu, yra tik minimumas – šiuo metu Lietuva dirba prie kariuomenės divizijos sukūrimo iki 2030 metų projekto, o tam pasiekti kasmet gali prireikti šalies gynybai skirti 5 proc. BVP.

Vakarienės metu taip pat kalbėta apie santykius su naująja Jungtinių Amerikos Valstijų administracija. Pasak Lietuvos prezidento, būtina užtikrinti tęstinį transatlantinį ryšį, išlaikant JAV pajėgas Europoje, toliau telkti išteklius kovai su Rusijos agresija prieš Ukraina ir derinti Europos politiką su JAV pasauline darbotvarke, įskaitant Indijos ir Ramiojo vandenynų regioną.

ELTA primena, kad naujosios Vyriausybės programoje nurodoma, jog finansavimas krašto gynybai sieks ne mažiau kaip 3,5 proc. nuo BVP.  Kaip anksčiau yra teigęs premjeras Gintautas Paluckas, išaugusį valstybės gynybai skiriamų lėšų poreikį gali tekti tenkinti didinant valstybės skolą.

Savo ruožtus prezidentas Vyriausybės programoje įtvirtintą siekį šalies gynybai skirti ne mažiau kaip 3,5 proc. BVP traktuoja kaip minimalų lygį. Šalies vadovas tvirtino sieksiantis, jog finansavimo lygis krašto apsaugai didėtų labiau.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų