Grupė konservatorių siekė panaikinti galimybę, kad į Seimą nepatekę asmenys gautų ir išeitinę kompensaciją, ir atlyginimą.
Tokios Seimo statuto pataisos grąžintos iniciatoriams tobulinti – už jas balsavo 45 parlamentarai, du buvo prieš ir 54 susilaikė.
Siekta Seimo statute numatyti, kad pasibaigus Seimo nario kadencijai ir jo neišrinkus į naują parlamentą, jam priklausanti išeitinės suma būtų išmokama lygiomis dalimis kas mėnesį. Šios išmokos mokėjimas būtų nutraukiamas, jeigu dar nebaigus jos mokėti buvęs Seimo narys vėl taptų parlamentaru arba įsidarbintų.
Tokią pataisą teikę parlamentarai tvirtino, kad tokia tvarka galioja valstybės tarnautojams.
Anot jų, šiuo atveju buvę Seimo nariai yra palankesnėje padėtyje nei valstybės tarnautojai, tarp jų – ir politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, nes jie gali gauti dvigubas pajamas – ir išeitinę išmoką, ir atlyginimą už darbą.
Pirmą kadenciją parlamente dirbantis konservatorius Audrius Petrošius šį projektą vadino per ankstyvu.
„Vis dėlto kalbame apie teisėtus lūkesčius, tai yra apie šios kadencijos Seimo narius, kurie pradėjo eiti savo pareigas, ir tai yra darbo sąlygų keitimas. Žinoma, kad yra kelių tai situacijai išspręsti, pavyzdžiui, įsigaliojimas nuo kitos kadencijos, kad mes to teisėtų lūkesčių principo nepažeistume, bet kelia klausimų ir kiti aspektai“, – sakė jis.
Tuo metu opozicijos atstovė, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ Laima Nagienė teigė, kad Seimo nariai nėra išskirtiniai, todėl jiems turėtų galioti tokios pačios taisyklės kaip kitiems valstybės tarnautojams.
Jeigu vieniems yra taikomas vienas įstatymas, kodėl neturi būti taikomas ir mums toks pats įstatymas?
„Jeigu vieniems yra taikomas vienas įstatymas, kodėl neturi būti taikomas ir mums toks pats įstatymas? Ir teisingai, jeigu įsidarbinai, tai tokiu atveju išeitinės išmokos neturėtų būti mokamos“, – sakė ji.
Seimo kanceliarijos duomenimis, 2020 metais į Seimą nebuvo išrinkta 60 buvusių parlamentarų. Kiekvienam jų išmokėtos išeitinės išmokos siekė nuo 6,8 iki 23,6 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių.
Seimo narių išeitinėms išmokoms tuomet skirta apie 1,5 mln. eurų.
Išmokos dydis priklauso nuo to, kiek nepertraukiamų kadencijų dirbo parlamentaras.
Naujausi komentarai