Premjeras patikslino, kad serga pirminės stadijos limfoma, bet tikisi pasveikti po gydymo rugsėjį ir spalį.
„Tai yra limfoma, pirminė stadija, nėra išplitusi, yra taikomas gydymas, imunoterapija ir chemoterapija“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė ministras pirmininkas.
Garsiai apie savo diagnozę S. Skvernelis prabilo tada, kai pirmadienį buvo paskelbta, kad prezidentas sudarė galimybę S. Skverneliui gauti nedarbingumą iki spalio 4 d.
Dar anksčiau premjeras per socialinius tinklus buvo užsiminęs apie sėkmingai atliktą operaciją, padėkojo medikams, bet tikslesnių žinių apie ligą nepanešė.
Po žinios apie S. Skverneliui suteiktą nedarbingumą viešojoje erdvėje kilo diskusija, ar šalies vadovas gali slėpti nuo visuomenės informaciją apie savo sveikatą.
Premjerui garsiai paskelbus, kad serga vėžiu, jam sveikatos linkėjo kolegos, oponentai, žurnalistai ir šou pasaulio atstovai.
S. Skvernelio politinis bendražygis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis palinkėjo Vyriausybės vadovui greito sveikimo.
„Aš tikiuosi, kad labai greitai jis pasveiks, ir atitinkamai mes kartu galvosime apie tai, kokie yra pirmiausia mūsų įsipareigojimai, kuriuos vykdome kasdieną Lietuvos žmonėms, o rinkimai ateis, jie dar labai toli“, – sakė R. Karbauskis.
„Palinkėkime jam greičiau pasveikti, kaip ir visiems kitiems, kurie serga“, – pridūrė LVŽS lyderis.
Palaikymo žodžius ir linkėjimus pasveikti S. Skverneliui siuntė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
„Visos politikos, nuomonių išsiskyrimai, ir kiti neesminiai dalykai – į šoną. Premjere, sveikatos ir didelis palaikymas Jums!“ – socialiniame tinkle palaikymo žodžius rašė R. Šimašius.
Buvęs Lietuvos premjeras, opozicinės Seimo partijos Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų atstovas, Europos Parlamento narys Andrius Kubilius rašė, kad lengvas kelias nėra premjerų dalia.
„Premjere, stiprybės! Lengvas kelias – ne mūsų kelias! Ypač – Premjerų. Tikiu, kad viskas bus gerai“, – trečiadienį prie linkėjimų pasveikti prisidėjo A. Kubilius.
Kitas konservatorius Seimo narys Arvydas Anušauskas, net tik linkėjo sveikatos premjerui, bet ir pabrėžė, kad tai opi problema, nes kasmet apie 400–500 išgirsta tokią bauginančią diagnozę.
Premjere, stiprybės! Lengvas kelias – ne mūsų kelias! Ypač – Premjerų. Tikiu, kad viskas bus gerai.
„Linkėjimai ministrui pirmininkui S.Skverneliui pasveikti. Deja, bet prie jau sergančių šia liga 7500 piliečių – kasmet prisideda dar 400–500. Prieš savaitę vyriausybės būsimajam žemės ūkio ministrui Palioniui uždaviau klausimą: "ar nenorėtų Lietuvos žemės ūkyje anksčiau, negu 2022 metai, uždrausti naudoti glifosatą, kurio yra herbiciduose. Ši medžiaga įvardijama, kaip sukelianti šiuos vėžinius susirgimus". Atsakymas: "jei bus rastos alternatyvos".
Bent dalis šalių tame mato rimtą pavojų jų gyventojų sveikatai. Austrija jau uždraudė šiuos kraujo vėžį sukeliančius ar įtakojančius preparatus, dėl kurių JAV piliečiams teismai priteisia milijonines kompensacijas. Manyčiau, kad solidarizuodamasi su premjeru ir visais piliečiais, Vyriausybė pagaliau turėtų priimti ryžtingą sprendimą Austrijos pavyzdžiu. Ir tie tūkstančiai žmonių, kurie sirgo ar pergyveno dėl artimųjų – supras, kad svarbus kiekvienas žingsnis mažinantis tokių susirgimų prielaidas“, – apie glifosato grėsmes sveikatai svarstė politikas.
Geros sveikatos S. Skvermeliui linkėjo ir atstovai žurnalistų, kurie užsitraukė S. Skvernelio nemalonę. Skelbiant diagnozę iš S. Skverenelio lūpų nuskambėjo žodžiai, skirti žurnalistams – „Jums nieko švento nėra“.
Žurnalistas Edmundas Jakilaitis išreiškė palaikymą premjerui ir linkėjimais pasveikti.
„Saulius Skvernelis gali patikti, gali nepatikti, gali pritarti jo sprendimams, gali nepritarti, gali suprasti, kodėl jis ėjo su agrooligarchu, gali nesuprasti, bet niekada neabejojau, kad Saulius Skvernelis – Lietuvos pareigūnas. Niekada neabejojau, kad Lietuvai duotą priesaiką jis ištesėtų. Sveikit, Premjere!“ – feisbuke rašė žinomas žurnalistas.
Niekada neabejojau, kad Saulius Skvernelis – Lietuvos pareigūnas. Niekada neabejojau, kad Lietuvai duotą priesaiką jis ištesėtų. Sveikit, Premjere!
Žurnalistė Rita Miliūtė ne tik prisidėjo prie linkinčiųjų sveikatos, bet ir svarstė apie S. Skvernelio elgesio pokyčius, darydama išvadas, kad juos galima paaiškinti ištikusia liga.
„Ligos neigimas ir pripažinimas yra panašūs, kaip ir artimo žmogaus mirties. Viena iš jausmo stadijų yra nesuvokiamas pyktis – o kodėl man, bet tai už ką? Tą ne tik žinau, bet ir gerai prisimenu. Taip pat prisimenu, kaip prieš gerus metus ėmėme lyginti ir klausinėti – kur dingo tas Saulius Skvernelis, kurį matėme anksčiau – toks subtiliai juokaujantis ir draugiškai pasakojantis anekdotus, ir kas mums atnešė kitokį, visuose kritikuose matantį vien priešus, bet kokia kaina tai siekiantį paties aukščiausio posto, tai tikinantį, kad jo negavęs pasitrauks iš kitokios valdžios.
Šiandieną spėčiau, kad toks pokytis būtų lengviau paaiškinamas dėl ligos, negu dėl sąskaitų rinkimuose. Ir daug lengviau suprantamas. Niekas nenori sirgti. Niekas nenori galvoti, kokiais žodžiais apie savo ligą pasakyti mamai, matyti išsigandusias vaikų akis, ir šito nesuprasti gali tiktai baisiai motyvuotas nesuprasti“, – feisbuke žinią apie S. Skvernelio ligą komentavo R. Miliūtė.
Palaikymo žodžių Saulius Skvernelis sulaukė ir iš pramogų pasaulio atstovų.
Žinomas Lietuvos dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano, kuriam buvo diagnozuotas kraujo vėžys, savo ligą pažabojo, tačiau iki šiol nelieka abejingas tokio paties likimo broliams.
Dainininkas iš savo patirties pabrėžė, kad chomoterapija ir imunoterapija netrukdo dirbti.
Po žinios apie tai, kad limfoma diagnozuota ir premjerui S. Skverneliui, atlikėjas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo palaikymo žodžiais, ragindamas vadovą nenusiminti. „Kažkaip čia pritrenkė mane žinia apie Saulių Skvernelį ir kad jam irgi limfoma... Tai, ką likimo brolau, dabar jau nesvarbu kurioje barikadų pusėje buvome prieš tai, atsidūrėme toje pačioje. Reiškiu didžiulį palaikymą. Visiems kas dabar mėgins spekuliuoti jo sveikatos tema, galiu pasakyti remdamasis savo patirtimi – chomoterapija ir imunoterapija netrukdo dirbti. Dažniausiai tokio amžiaus žmogus pakankamai nesudėtingai atlaiko gydymą. Linkiu nenusiminti! Laikykimės!“, – feisbuke rašė vyras.
Naujausi komentarai