„Jeigu tai būtų mitingas apie skirtingus įsitikinimus, kaip spręsti vieną ar kitą klausimą, tuomet politikų, politinių oponentų įsitraukimą vertinčiau kaip natūralų. Tiesiog yra kita nuomonė, kaip spręsti vieną ar kitą klausimą, ta nuomonė yra atstovaujama, ir Seimo nariai tikrai gali dalyvauti, tarkime, kažkokiose protesto akcijose. Kodėl ne?“ – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.
Vis tik premjerė akcentavo, kad dalyvavimas akcijoje, kurioje yra raginama pažeidinėti įstatymus, susidoroti ir imtis fizinės priemonės, parlamentarams yra nesuderinamas su Seimo nario statusu.
Tai dalyvauti kažkokiose akcijose, kuriose yra tiesiogiai raginama pažeidinėti įstatymus, ypač turiu mintyje tą vakarinę dalį, kur irgi kai kurie Seimo nariai, deja, dalyvavo, tai tiesiog nedera su Seimo nario statusu.
„Bet turint mintyje tuos reikalavimus ar tą retoriką, kuri buvo labiau susijusi su raginimais susidoroti, su raginimais imtis fizinės prievartos ir panašių neteisėtų veiksmų, man atrodo, Seimo nariams dalyvauti tokiuose dalykuose nėra tinkama vien dėl to, kad jie yra pagal apibrėžimą žmonės, kurie yra įstatymų sargyboje“, – sakė I. Šimonytė.
„Tai dalyvauti kažkokiose akcijose, kuriose yra tiesiogiai raginama pažeidinėti įstatymus, ypač turiu mintyje tą vakarinę dalį, kur irgi kai kurie Seimo nariai, deja, dalyvavo, tai tiesiog nedera su Seimo nario statusu“, – pridūrė ji.
Antradienį vykusiam protestui prieš COVID-19 ribojimus peraugus į riaušes, policija sulaikė 26 asmenis, nukentėjo mažiausiai 18 pareigūnų.
ELTA primena, kad Seimo įėjimus užblokavusius mitinguotojus nustūmė į įvykio vietą atvykusi Riaušių policija.
Prieš protestuotojus Riaušių policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, piktybiškiausiai nusiteikę protestuotojai buvo išvesti. Policijos pareigūnai susirinkusius mitingo dalyvius nustūmė nuo Seimo vartų, taip sudarydami galimybę iš Seimo išvykti parlamentarams.
Naujausi komentarai