Šis naujienų portalas antradienį paskelbė, jo vertinimu, įtakingiausių asmenų sąrašą, sudarytą remiantis leidinio redakcijos ir kitų šaltinių patirtimi. Anot sudarytojų, jame apžvelgiama, kas gali nulemti politiką ir politinius sprendimus artėjančiais, Europos Parlamento rinkimų metais.
Sąrašas suskirstytas į tris kategorijas: „vykdytojai“, turintys vykdomąją valdžią, „svajotojai“ – tie, kurie atstovauja idėjai, skatinančiai diskusiją, ir „trikdytojai“ – tie, kurie, anot leidinio, geriausiai sugeba pakeisti nusistovėjusią padėtį netikėtais būdais.
J. Neliupšienė vadinama viena iš „trikdytojų“.
Būsimoji ES ambasadorė JAV susidurs su iššūkiu stiprinti transatlantinį aljansą kaip tik tuo metu, kai ją priimanti šalis eina prie balsadėžių rinkti naujo prezidento – o gal ir senojo.
„Būsimoji ES ambasadorė JAV susidurs su iššūkiu stiprinti transatlantinį aljansą kaip tik tuo metu, kai ją priimanti šalis eina prie balsadėžių rinkti naujo prezidento – o gal ir senojo“, – rašo „Politico“.
Kitąmet JAV bus renkamas prezidentas, o į Baltuosius rūmus gali grįžti ES kritikavęs Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas). Be kitų dalykų, auga susirūpinimas, ką tai reikštų Vašingtono paramai su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai, taigi, J. Neliupšienės diplomatiniai įgūdžiai čia bus išbandyti, sako leidinys.
„Tai nebus pirmas kartas, kai 43-ejų karjeros diplomatei teks bandyti įtikinti skeptikus, kad Rusijos grėsmę reikia vertinti rimtai“, – teigė „Politico“ ir pridūrė, kad J. Neliupšienė kaip Lietuvos ambasadorė ES ir užsienio reikalų viceministrė skambino pavojaus varpais dėl Vladimiro Putino vadovaujamos Rusijos gerokai anksčiau, nei šis 2022 metų vasarį pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, nors į šiuos perspėjimus ilgus metus nebuvo žiūrima rimtai.
„Ši patirtis dabar bus gera praktika siekiant įtikinti išsiblaškiusį ir susiskaldžiusį Vašingtoną toliau remti Ukrainą“, – teigia leidinys, atkreipdamas dėmesį į J. Neliupšienės pagalbą „Kyjivui ginti savo poziciją Briuselyje ir visos Europos sostinėse“.
„Būsimoji ambasadorė, kuri daugiau nei pusę metų praleido Omahoje, Nebraskos valstijoje, rašydama daktaro disertaciją, taip pat susidurs su iššūkiu atstovauti susiskaldžiusiai ES, kurios laukia sunkūs rinkimų metai. O jei Trumpas grįš, Neliupšienei teks nelengvas uždavinys įtikinti jį, kad ES daro viską, kas nuo jos priklauso, kai kalbama apie išlaidas gynybai ir pagalbą Ukrainai“, – pažymi „Politico“.
Balandį paskelbta, kad J. Neliupšienė užims vieną svarbiausių pozicijų ES diplomatinėje tarnyboje – ji atrinkta vadovauti Europos Sąjungos misijai JAV.
Užsienio reikalų viceministrės pareigas einanti diplomatė prieš tai dirbo ekonomikos viceministre, prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja ir Lietuvos ambasadore ES.
„Politico“ sąraše tarp kitų „trikdytojų“ minimi Katalonijos separatistų lyderis Carlesas Puigdemont'as (Karlesas Pudžemonas), Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock (Analena Berbok), tarp „svajotojų“ – kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas, Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola (Roberta Mecola), o į „vykdytojų“ kategoriją, be kitų, pateko Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) bei Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas).
Antradienio vakarą ketinama paskelbti, kas, „Politico“ vertinimu, taps metų įtakingiausiu asmeniu Europoje, taip pat – įtakingiausieji kiekvienoje iš trijų kategorijų.
Naujausi komentarai