Į Rusijos politikų pareiškimus dėl diplomatinių santykių nutraukimo geriausia nereaguoti, sako politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.
„Į tai, kas vyksta dabar iš Rusijos pusės, geriausia nereaguoti. Kaip ir pasakė ministras L.Linkevičius, kad neturiu, ko komentuoti. Tai yra geriausia reakcija tiek iš oficialių asmenų, tiek iš visuomenės pusės. Tai yra per daug sureikšminama. Jei kalbame apie pasiūlymą nutraukti diplomatinius santykius ir įvesti kokias nors sankcijas, pirmiausia reikia pažiūrėti, kas tai pasiūlė - tai yra visiškai neįtakingas Komunistų partijos veikėjas“, - komentuodamas Rusijos parlamento Komunistų partijos frakcijos siūlymą nutraukti diplomatinius santykius su Lietuva penktadienį BNS sakė M.Laurinavičius.
Pasak jo, oficialių struktūrų pareiškimus reikia vertinti rimčiau, tačiau atkreipė dėmesį, kad Lietuvos prezidentei D.Grybauskaitei pasiūlęs malšinti „komjaunuolišką įkarštį“ Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas bandė „įkąsti“, tačiau iš esmės ministerija agresyviais pareiškimais, kaip dėl diplomatinių santykių nutraukimo, nesisvaido.
„Oficialių struktūrų pareiškimus reikia rimčiau vertinti, bet čia esminis skirtumas - Rusijos URM iš esmės jokių agresyvių pareiškimų kaip nutraukti santykius, įvesti sankcijas, kad Rusija „nepaliks to be dėmesio“ - nieko tokio tame pareiškime nėra. Tai informacinio karo prieš Lietuvą dalis. Tai esminis skirtumas nuo to, ką parlamente pareiškė tas veikėjas“, - sakė apžvalgininkas.
„Tai, ką jie pasakė, dėmesio sutelkimas į neva komjaunuolišką D.Grybauskaitės praeitį, yra jų informacinio karo dalis, kuri vykdoma ju seniai. Prisiminkime, kaip praėjusiais metais Rusija bandė išnaudoti neva tikrą ar tariamą istoriją dėl D.Grybauskaitės partinės mokyklos ar tariamų ryšių su KGB. Tai yra senas žaidimas. Kadangi jiems skauda, ką pasakė D.Grybauskaitė, jie bando smogti ten, kur, jų manymu, turėtų skaudėti D.Grybauskaitei. Ar ten labai skauda, ar mums labai svarbu, kad mūsų prezidentei jie priminė kažkokią komjaunuolišką praeitį - aš nemanau, kad į tai reikia kreipti didelį dėmesį“, - kalbėjo M.Laurinavičius.
Oficialus Rusijos URM atstovas Aleksandras Lukaševičius ketvirtadienį pareiškė, kad Lietuvos prezidentės D.Grybauskaitės retorika pranoksta labiausiai ekstremistinius Kijevo pareiškimus, jog jai reikėtų numaldyti „savo komjaunuolišką įkarštį“ ir „nebekompleksuoti dėl savo sovietinės praeities“.
„Būtų gerai, jei Lietuvos prezidentė pašvelnintų savo „komjaunuolišką įkarštį“, nekompleksuotų dėl savo „sovietų praeities“, kuri, matyt, priverčia ją būti „šventesne už Romos popiežių“, - pareiškė A.Lukaševičius.
„Viskas, ką ji kalba, ne padeda, o atvirkščiai, tik apsunkina sprendimų paiešką sureguliuoti Ukrainos krizę. Daugelio šalių sveikai mąstantys politikai, kurie nesistengia patikti marginalams, o iš tiesų yra sunerimę dėl situacijos Ukrainoje, padėtimi Europoje ir pasaulyje, vadovaujasi kitokiu, atsakingu požiūriu“, - teigiama pareiškime, kuris skelbiamas Rusijos URM interneto svetainėje.
Rusijos Dūmos komunistų frakcijos vienas vadovų Nikolajus Kolomeicevas pareiškė, kad Rusija privalo reaguoti į „chamiškus Lietuvos prezidentės pareiškimus“ ir pasiūlė Užsienio reikalų komitetui parengti pareiškimą, o galbūt jau pateikti ir sprendimą dėl sankcijų pritaikymo Lietuvai arba diplomatinių santykių nutraukimo.
Taip Rusijos URM ir politikai reagavo į ketvirtadienio D.Grybauskaitės interviu LRT radijui. Jam Lietuvos vadovė pareiškė, kad nesustabdžius Rusijos Ukrainoje, agresija gali išplisti Europoje, Rusiją ji pavadino teroristine valstybe.
Ukrainos valdžia ir NATO teigia, kad Rusija ir ginklais, ir kariais remia separatistus Donecko ir Luhansko srityse. Tuo metu Rusija tokius kaltinimus oficialiai neigia.
Naujausi komentarai