Taip ji kalbėjo pirmadienį po susitikimo Vilniuje su šalies prezidente Salome Zurabišvili.
„Lietuva visuomet palaikė Sakartvelo žmones ir jų aiškiai pasirinktą europinę bei euroatlantinę kryptį. Esame pasirengę tęsti ir, esant poreikiui, plėsti ekspertinę pagalbą įgyvendinant būtinas ir ilgalaikes reformas, kurios sustiprintų šalies demokratines institucijas ir taip prisidėtų prie šalies gerovės“, – pranešime cituojama ministrė pirmininkė.
„Šis procesas reikalauja šalies institucijų susitelkimo ir kantrybės, tačiau Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos ateitis yra paties Sakartvelo rankose“, – sakė Vyriausybės vadovė.
Šis procesas reikalauja šalies institucijų susitelkimo ir kantrybės, tačiau Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos ateitis yra paties Sakartvelo rankose.
Šalių pareigūnės taip pat aptarė Rusijos karą prieš Ukrainą ir saugumo situaciją Europoje.
Lietuvos premjerė pabrėžė, kad stipri Sakartvelo pilietinė visuomenė vaidina svarbią rolę siekiant šalies eurtointegracinių tikslų.
Anot I. Šimonytės, didžiausia grėsmė demokratinių valstybių bendruomenei šiuo metu yra Rusija, kurios karinę agresiją Sakartvelas yra patyręs tiesiogiai, todėl tvirta parama Ukrainai yra ypatingai svarbi, siekiant išvengti destabilizacijos rizikos ir kitiems regionams, tarp jų ir Pietų Kaukazui.
Premjerė pabrėžė, kad kelyje į ES ir NATO svarbus ne tik ir ne tiek techninių rekomendacijų įgyvendinimas, kiek šalies atitikimas Kopenhagos kriterijams – teisės viršenybės, žmogaus teisių, žiniasklaidos laisvės užtikrinimas, aktyvi ir įgalinta veikti pilietinė visuomenė, laisvi ir konkurencingi rinkimai, pažanga kovos su korupcija ir deoligarchizacijos srityse.
Pasak ministrės pirmininkės, Rusijos pralaimėjimai Ukrainoje, nepadėjus ukrainiečiams pasiekti pergalės ir tvarios taikos, nesumažins Rusijos agresyvumo ir pavojaus kaimyninėms šalims.
Ji pabrėžė, kad ekonominės sankcijos Rusijai ir sąjungininkei Baltarusijai yra veiksmingos, tačiau būtina mažinti sankcijų apėjimo galimybes ir nepalikti „pilkųjų zonų“, todėl ypač svarbus tokių šalių kaip Sakartvelas vaidmuo.
Bendrija pernai birželį Ukrainai ir Moldovai suteikė kandidačių į ES statusą. Tuo metu Sakartvelui nubrėžta „europinė perspektyva“, reiškianti, kad valstybei reikės atlikti tam tikrus žingsnius prieš oficialiai tampant kandidate.
Naujausi komentarai