„Taryba nutarė, kad rinksis reguliariai, kartą į ketvirtį, jei reikės – dažniau“, – pirmadienį pasibaigus pirmajam penktadienį sudarytos tarybos posėdžiui sakė T. Godliauskas.
Kalbėdamas apie tarybos sudėtį jis pažymėjo, kad ji apima „platų visuomenės atstovų ratą“: „Turime ir NVO, ir verslo įmonių, ir kariuomenės, Seimo, Vyriausybės atstovus, pagal visuotinumo ir plataus visuomenės įsitraukimo principą“.
T. Godliauskas teigė, jog išskirtos trys prioritetinės sritys – maisto, transporto ir vidaus saugumo, kurioms nuspręsta skirti daugiausiai dėmesio formuojant gerąją praktiką.
„Didžiausią dėmesį diskusijoje nuspręsta skirti trims prioritetinėms sritims, kurios yra susijusios su maistu, transporto ir vidaus saugumu, kurios ėmęsi kaip taryba bandysime formuoti gerąją praktiką. Artimiausiame posėdyje taip pat bus sprendžiama dėl būtinumo dalintis informacija, nes suprantame, kad tiek įmonėms, tiek organizacijoms, tiek valstybės institucijoms svarbu, kad būtų nustatyti veiklos parametrai“, – kalbėjo T. Godliauskas.
Taryba nutarė, kad rinksis reguliariai, kartą į ketvirtį, jei reikės – dažniau.
„Prezidentas neabejoja, kad drauge pavyks tiek išjudinti snaudžiančias institucijas, tiek sukelti plačias visuomenės grupes“, – pridūrė patarėjas.
Tarybos narė, Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos direktorė Gaja Šavelė teigė, kad NVO vaidmuo šalies gynyboje yra „svarbus ir esminis“, nes šios organizacijos kasdien dirba su žmonėmis ir geriausiai atliepia jų poreikius.
„Nevyriausybinės organizacijos greičiausiai gali sureaguoti, kaip parodė ankstesnės krizės, ir svarbu susidėlioti aiškius žingsnius, aiškias atsakomybes, kaip ir kokiu atveju padėti žmonėms geriausia“, – sakė G. Šavelė.
Nacionalinę visuotinės gynybos koordinavimo taryba prezidento Gitano Nausėdos pasirašytu dekretu buvo suformuota praėjusį penktadienį. Šalies vadovas į šią tarybą pakvietė skirtingus valstybės ir savivaldybių institucijų, ūkio subjektų, nevyriausybinių organizacijų bei pilietinės visuomenės atstovus.
Pagrindinis tarybos tikslas, pasak šalies vadovo, yra siekti visuotinio dalyvavimo ir įsitraukimo rengiantis valstybės gynybai.
„Visuotinė gynyba yra visų ir kiekvieno piliečio įsitraukimas“, – pranešime spaudai pabrėžė G. Nausėda.
Taryboje dirbs Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos direktorė Gaja Šavelė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė direktorė Kristina Meidė, Lietuvos „Caritas“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos šaulių sąjungos vadas Linas Idzelis, visuomenininkas, organizacijos „Stiprūs kartu“ vadovas Edmundas Jakilaitis bei karybos ekspertas Deividas Šlekys.
Į ją taip pat įtraukti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas, Lietuvos kariuomenės atstovas Žilvinas Gaubys, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Klausiamas, kodėl taryboje nėra Krašto apsaugos ministerijos (KAM) atstovo, T. Godliauskas teigė, jog tarybai yra suformuluota 30 strateginių užduočių, ir šias sritis kuruoja skirtingos ministerijos, kurias, esant poreikiui, į tarybos veiklą būtų galima įtraukti laikinai.
„Taryboje ministerijų atstovų nenumatyta, kadangi pats planas numato 30 strateginių užduočių, kuriose dalyvauja įvairios ministerijos, tai mes pasilikome teisę, jeigu reikės, ministerijų atstovus įtraukti į tarybos veiklą, bet ne kaip nuolatinius narius“, – sakė patarėjas.
Nacionalinė visuotinės gynybos koordinavimo taryba yra valstybės ir visuomenės atstovų patariamoji, ekspertinė grupė, kurioje bus svarstomas Valstybės gynybos plane iškeltų tikslų įgyvendinimas ir numatytų priemonių bei dalyvių pasirengimas.
Valstybės gynimo taryba šį mėnesį patvirtino Valstybės gynybos planą ir numatė jo vykdymo bei bendradarbiavimo mechanizmus, Nacionalinės visuotinės gynybos koordinavimo tarybos steigimą.
Naujausi komentarai