„Bus atskiri veiksmai kiekvienos partijos, galbūt liberalai su konservatoriais susitars dėl opozicijos lyderio, mes tikrai su jais nieko bendro neturime“, – Žinių radijui penktadienį kalbėjo R. Karbauskis.
„Valstiečių ir žaliųjų sąjunga niekaip negalės rasti bendros kalbos su Liberalų sąjūdžiu ir su konservatoriais“, – teigė jis.
Per pirmąjį Seimo posėdį opozicinėmis pasiskelbė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijos.
Tuo metu „valstiečiai“ savo sprendimą žada priimti kitą savaitę, kai prisieks penktadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos Seimo nariu patvirtintas Rimas Jankūnas. Iki tol frakcija dirbs Seimo mažumoje.
Pagal Seimo statutą, opozicinėmis pasiskelbusios partijos gali išsirinkti lyderį, jis tampa Seimo valdybos nariu. Jos taip pat turi teisę sudaryti kas trečiojo antradienio Seimo vakarinio posėdžio darbotvarkę.
Anot R. Karbauskio, darbą su kitomis į Seimą išrinktomis politinėmis jėgomis tiek opozicijoje, tiek valdančiojoje daugumoje apsunkins vertybiniai skirtumai.
„Visos kitos partijos turi daug labai liberalumo. Ir tos, kurios dabar valdžioje, ir tos, kurios opozicijoje. Jas dažnai suvienys tas liberalumas priimant kai kuriuos vertybinius klausimus“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.
„Mes sugebėjome sujungti tuos, kurie turi bendrą požiūrį į tradicines vertybes“, – taip jis sakė prie LVŽS frakcijos Seime prisidėjus trims Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) nariams.
Kitą savaitę prisiekus R. Jankūnui jungtinę lenkų ir „valstiečių“ frakciją sudarys 11 narių, jos seniūne išrinkta Aušrinė Norkienė, pavaduotoja tapo Rita Tamašunienė. Frakcija vadinasi Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija.
Naujajame parlamente opozicijoje dirbs 28 konservatoriai ir 12 liberalų.
Naujausi komentarai