„10 mandatų realu laimėti, nors kažkas bando abejoti, ar tikrai yra šansų, kad Laurynas Kasčiūnas mane nugalėtų. 9 yra garantuoti, o kaip bus – matysime“, – sekmadienį rinkimų štabe žurnalistams teigė S. Skvernelis.
Pats politikas antrajame rinkimų ture Lazdijų vienmandatėje susikovė su konservatoriumi L. Kasčiūnu.
Demokratų lyderis sako sekmadienio naktį nežadantis sukirsti rankomis dėl būsimos koalicijos. Tačiau, jis pabrėžia matantis bendrą darbą su socialdemokratais.
„Sukirsime rankomis su V. Blinkevičiūte tik dėl vieno dalyko. Jeigu mus pakvies – mes matome prasmingą darbą kartu su socialdemokratais“, – dėstė S. Skvernelis.
„O visą kitą spręsime antradienį, valdybos posėdyje. Antradienį paskelbsime ir mūsų lūkesčius iš mūsų programos, kas mums yra svarbiausia. Jeigu tie lūkesčiai guls į koalicijos bendrą koalicijos sutartį ir būsimą Vyriausybės programą – bus milžiniškas žingsnis į priekį susitarti dėl koalicijos“, – akcentavo jis.
Ekspremjeras akcentavo neabejojantis, kad socialdemokratai ir antrajame rinkimų ture gaus didžiausią mandatų skaičių.
Anot jo, demokratai po rinkimų į frakciją nekvies partijai nepriklausančių politikų.
„Nieko nebekviesime į savo frakciją, kurių neauginome patys“, – dėstė jis.
Nieko nebekviesime į savo frakciją, kurių neauginome patys.
Būsimos koalicijos stabilumo neprognozuoja
S. Skvernelis nesiima prognozuoti galimo būsimos koalicijos trapumo. Pasak jo, būsimo valdančiosios daugumos stabilumas paaiškės tada, kai bus suskaičiuoti antrojo turo rezultatai.
„Labai dažnai tiems, kam žada trapumą – išbūna ketverius metus, kam žada stabilumą – kitaip pasibaigia. Žiūrint, kiek balsų bus daugumoje. Jeigu reikėtų darbuotis tokiu pat režimu kaip dabartinė dauguma, kad visi ministrai du kartus per savaitę turi sėdėti Seime nuo ryto iki vakaro, kad būtų priimami teisės aktai – reiškia, Ministrų kabinetas iš penkių darbo dienų – tris dienas nedirba“, – kalbėjo demokratų lyderis.
„Strateginiai pažadai nebuvo įgyvendinti, nes dirbant tris dienas – sunku tą padaryti“ – pridūrė jis.
S. Skvernelis pakartojo, jog dėl darbo koalicijoje jis nenori brėžti raudonų linijų.
„Dabar nieko išskirti negalime, nes tai yra žmonių valia“, – akcentavo jis.
Neturi lūkesčių, kad R. Karbauskis trauksis iš partijos pirmininko posto
Nors S. Skvernelis kartoja, kad dėl darbo koalicijoje jis nenori brėžti raudonų linijų, politikas ne kartą yra kritikavęs buvusį bendražygį, „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį.
„Mes kalbėsime su žmonėmis, kurie bus Seime, bus frakcijoje. Daugumą sudaro ne partijos, o frakcijos“, – kalbėjo ekspremjeras.
Visgi, S. Skvernelis abejoja, kad buvęs bendražygis galėtų pasitraukti iš partijos pirmininko pareigų.
„Čia kaip Baltarusijoje – lūkestis visada yra, bet prezidentas nuo 1994 m. tas pats. Tai ir čia jau virš 20 metų žmogus vadovauja. Nebūkime Vakarų naivuoliai, kurie tikisi, kad kažkas keisis – niekas nesikeis“, – akcentavo jis.
Jei „valstiečiai“ pirmajame ture nebūtų perkopę reikiamos 7 proc. kartelės, iš pirmininko posto trauktis žadėjęs Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis R. Karbauskis sako, kad tokiu atveju laikinai prie partijos vairo būtų stojęs jo pavaduotojas Aurelijus Veryga.
ELTA primena, kad spalio 27 d. vyko antrasis Seimo rinkimų turas. Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.
Antrojo turo metu renkami 63 parlamentarai, kandidatuojantys vienmandatėse apygardose. Mandatus į Seimą siekia iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų, du partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai ir vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas.
Iš viso vienmandatėse apygardose renkamas 71 Seimo narys – aštuoniose jų nugalėtojas paaiškėjo dar pirmojo turo metu. Tokiu būdu mandatus jau iškovojo pora socialdemokratų, du LLRA-KŠS atstovai, po vietą Seime užsitikrino ir konservatoriai, liberalai, „Nemuno aušra“ bei savarankiškai kandidatavęs Viktoras Fiodorovas.
Likusieji 70 parlamentarų renkami daugiamandatėje apygardoje – rinkėjai dėl jų apsisprendė prieš dvi savaites. Suskaičiavus daugiamandatės rinkimų apygardos rezultatus, socialdemokratų partija surinko daugiausiai palaikymo ir užsitikrino 18 vietų parlamente. Dabartiniai valdantieji konservatoriai liko antri su 17 vietų parlamente, trečioje vietoje – Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ su 14 mandatų. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškovojo 8 Seimo nario mandatus, Liberalų sąjūdis – 7 mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 6. Kitos politinės jėgos neperkopė 5 proc. kartelės, reikalingos iškovoti mandatų daugiamandatėje apygardoje.
(be temos)