Vyriausybė teigia, kad jos pateikti projektai leistų sušvelninti Britanijos pasitraukimo iš ES be jokio susitarimo padarinius, taip pat užtikrinti abiejų šalių piliečių teises, nepažeisti verslo lūkesčių.
Beveik dvidešimties įstatymų projektų paketas apima švietimo, socialinės apsaugos, sveikatos, mokestines, konsulines ir kitas sritis.
Paketas Seime svarstomas skubos tvarka, į plenarinių posėdžių salę jis turėtų grįžti balandžio 9 dieną.
Projektai numato britams išskirtinį pagrindą leidimui gyventi Lietuvoje, teisę paprasčiau naudotis socialinės apsaugos sistema, pereinamuosius laikotarpius, susijusius su darbu, studijomis, profesijų pripažinimu.
Britanijai ir jos piliečiams siūloma taikyti lengvatas, susijusias su pelno ir gyventojų pajamų mokesčiais, atleisti nuo kai kurių valstybės rinkliavų.
Jungtinės Karalystės parlamentas penktadienį trečią kartą balsuos dėl Theresos May (Terezos Mei) ir ES pareigūnų suderėtos sutarties, apibrėžiančios pasitraukimo sąlygas.
Jei sutarčiai bus priimta, Britanija iš bendrijos turėtų išstoti gegužės 22 dieną. Jei ne, Londonas iki balandžio 12 dienos turės pranešti, ką planuoja daryti – išstoti be susitarimo, atšaukti „Brexit'ą“ ar pasiūlyti kokį nors kitą sprendimo būdą.
Naujausi komentarai