Pereiti į pagrindinį turinį

Seimo NSGK nariai prašo paviešinti informaciją apie I. Rozovą

2019-08-19 07:43

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai Laurynas Kasčiūnas, Gabrielius Landsbergis ir Arvydas Anušauskas pirmadienį kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, reikalaudami pateikti Seimo nariams ir visuomenei Valstybės saugumo departamento jam pateiktą informaciją, kodėl Irinai Rozovai nebuvo suteikta teisė dirbti su įslaptinta informacija.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

„Kaip paaiškėjo, dar praėjusių metų sausio 18 d. Seimo pirmininkas V. Pranckietis gavo neįslaptintą raštą su informacija iš Valstybės saugumo departamento, kodėl I. Rozovai nesuteikta teisė dirbti su įslaptinta informacija. Tačiau, skirtingai negu Mindaugo Basčio atveju, V. Pranckiečiui šįsyk, panašu, pritrūko drąsos ir principingumo veikti analogiškai. Todėl paaiškėjus naujoms aplinkybėms dėl I. Rozovos veiklos, kuri gali kelti rizikas Lietuvos nacionaliniam saugumui, reikalaujame Seimo pirmininko nedelsiant supažindinti ir kitus Seimo narius bei visuomenę su neįslaptintu VSD atsakymu dėl I. Rozovos teisės dirbti su įslaptinta informacija”, – teigė Seimo NSGK pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas.

Pasak L. Kasčiūno, po praėjusią savaitę įvykusio neeilinio Seimo NSGK posėdžio dėl Lietuvos parlamentinės sistemos pažeidžiamumo ir VSD pateiktos informacijos dėl I. Rozovos ir Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veiklos atsirado dar daugiau abejonių, kad Seimo narės I. Rozovos veikla iš esmės yra analogiška Seimo nario priesaiką ir Konstituciją sulaužiusio Mindaugo Basčio veiklai, kuri kėlė grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.

Tačiau, skirtingai negu Mindaugo Basčio atveju, V. Pranckiečiui šįsyk, panašu, pritrūko drąsos ir principingumo veikti analogiškai.

ELTA primena, kad rugpjūčio pradžioje į parlamentarus kreipėsi Sakartvelo parlamento Europos reikalų komiteto vicepirmininkas Giorgis Kandelakis, ragindamas Lietuvos Seimą nutraukti ryšius su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja, kurios veikloje, praėjusį mėnesį sukėlusioje neramumus Tbilisyje, dalyvauja ir Lietuvos parlamentarė I. Rozova. Pasak Sakartvelo atstovo, šios organizacijos veikla tapo dominuojama Maskvos, o dalyvavimas jos veikloje tik padeda įgyvendinti Rusijos darbotvarkę.

Pasak L. Kasčiūno, Kremlius intensyviai naudoja įvairias organizacijas ir tarptautinius formatus, siekdamas sumažinti savo izoliaciją, švelninti tarptautines sankcijas, kurti Kremliaus, kaip krikščioniškų vertybių gynėjo, iliuziją.

Praėjusią savaitę į NSGK posėdį atvykęs VSD atstovas Vaidotas Mažeika patvirtino, kad dalyvavimas Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje, VSD nuomone, yra rizikos veiksnys nacionaliniam saugumui.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis žada parlamento nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui perduoti Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktą informaciją apie Seimo narę I. Rozovą, dėl kurios ji negavo leidimo dirbti su slapta informacija.

Taip jis reagavo į opozicinių konservatorių prašymą paviešinti žvalgybos informaciją.

„Gavau kreipimąsi iš konservatorių, pagal jų kreipimąsi taip ir atsakėm jiems, atiduodam jiems (Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui – BNS) raštą“, – pirmadienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkas.

Seimo pirmininko sekretoriato vadovė Gintarė Žukaitė anksčiau pirmadienį BNS patvirtino, kad raštas bus perduotas susipažinti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK).

Seimo pirmininkas patvirtino, kad VSD raštas neturi slaptumo žymos, tačiau nekomentavo jo turinio, sakydamas, kad žurnalistai su raštu tikriausiai turės galimybę susipažinti jį apsvarsčius Seimo NSGK.

Klausiamas, kokia VSD informacija lėmė, kad I. Rozovai nebuvo išduotas leidimas dirbti su slapta informacija, Seimo pirmininkas tvirtino, jog tam tiesiog nebebuvo poreikio.

„Nebebuvo poreikio išduoti leidimo darbui su slapta informacija, kadangi ji nebebuvo (vadovaujančiose – BNS) pareigose, to nebereikėjo, aktualumas prapuolė“, – teigė parlamento vadovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų