Seimo kanceliarijos duomenimis, 70 butų viešbutyje liko gyventi 20 perrinktų Seimo narių, todėl naujokams trūktų keturių butų.
„Kol kas skaičiuojame, kad turėtų pakakti ir labai tikimės, kad pakaks“, – antradienį Seime žurnalistams sakė laikinoji Seimo kanclerė Vaida Servetkienė.
Pasak Seimo kanceliarijos Paslaugų ir materialinio aprūpinimo skyriaus vedėjo Alvydo Milkevičiaus, gali būti, kad dalis pageidavimą dėl būsto viešbutyje pareiškusių politikų turi nuosavybės Vilniuje arba ne toliau kaip 25 kilometrai nuo sostinės.
V. Servetkienės teigimu, iki šiol nepasitaikė situacijos, kad pritrūktų vietos viešbutyje.
„Tokios situacijos dar nebuvo, dabar rimtai galvojame, ką reikėtų daryti, jeigu dabar nepakaktų. Reikėtų tada Seimo statuto pataisų tikriausiai“, – sakė ji.
12 naujos kadencijos Seimo narių teks ką tik suremontuoti butai: juose perdažytos sienos, išklotos naujos grindys, pakeistos durys, sanitariniai mazgai ir santechnika.
Šiuo metu Seimo viešbutyje dar remontuojami septyni butai, penki sutvarkyti anksčiau.
Seimo kanceliarijos duomenimis, visų jų remontas kainavo apie 200 tūkst. eurų.
Per praėjusią kadenciją atnaujinti dar dešimt butų.
Seimo kanceliarija taip pat pasirūpina baldais, virtuvės įranga.
Pasak A. Milkevičiaus, kartais gyventojai pasigenda skalbimo mašinos ar indaplovės.
Koks butas teks Seimo nariui, lems burtai. Viešbutyje yra maždaug vienodas skaičius vieno, dviejų ir trijų kambarių butų, tuo metu dauguma parlamentarų pageidauja dviejų kambarių būsto.
Vienintelis keturių kambarių butas įrengtas Seimo pirmininkui. Jis yra Vadovybės apsaugos tarnybos žinioje, todėl gali būti, kad šią kadenciją jis stovės tuščias. Mat Viktorija Čmilytė-Nielsen iš jo jau išsikraustė, o Saulius Skvernelis neketina jame gyventi.
Įsikelti į Seimo viešbutį naujokai galės ne anksčiau kaip gruodžio viduryje. Mat Seimo statutas leidžia neperrinktiems politikams išsikraustyti per 30 dienų nuo kadencijos pabaigos.
Dabar neturintys kur Vilniuje apsistoti Seimo nariai įsikūrę netoli parlamento rūmų esančiame viešbutyje.
„Viešųjų pirkimų tvarka buvo įsigyta apgyvendinimo paslauga – vienas kambarys, be pusryčių, be parkavimo vietos“, – teigė V. Servetkienė.
Už vieną asmenį per parą Seimo kanceliarija moka 45 eurus. Tokia galimybe naudojasi beveik pusšimtis parlamentarų.
Seimo statutas numato, kad įgaliojimų laikotarpiu parlamentarui gali būti suteikiama gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje gyventi kartu su šeimos nariais, jeigu jis to pageidauja. Pirmiausia butas suteikiamas nuosavo būsto Vilniuje arba ne toliau kaip 25 km nuo jo neturinčiam ir per pastaruosius penkerius metus neturėjusiam Seimo nariui.
Būstams taip pat priklauso tiems, kurių gyvenamoji vieta nutolusi nuo Vilniaus daugiau kaip 25 kilometrus. Jiems nereikia mokėti nei nuomos, nei už vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją, komunalines paslaugas.
(be temos)