„Mūsų rezultatą vertinu gerai. Tiesa, daugiamandatėje mes tikėjomės galbūt šiek tiek didesnio rezultato, bet tarp vienmandatininkų turime net 9 savo atstovus“, – pirmadienį Valdovų rūmuose surengtoje spaudos konferencijoje teigė partijos lyderė.
Politikė nesistebėjo geru Laisvės partijos pasirodymu ir teigė, kad svarbiausia yra tai, jog bendras už liberalias partijas balsavusių rinkėjų skaičius yra kaip niekada didelis.
„Kaip taip atsitiko, kad Laisvės partija gerai pasirodė... Manyčiau, kad natūralu, jog nauja partija – patraukli, ryški partija – sulaukė rinkėjų palaikymo. Džiaugiamės, kad liberalų rinkėjų balsai nebuvo prarasti ir kad jie bus maksimaliai gerai atstovaujami parlamente. Tai turbūt yra pirmas kartas, kai už liberalias partijas balsą atidavė apie 180 tūkst. rinkėjų. Mes tai matome kaip proveržį ir kaip neabejotiną parodymą, jog Lietuvoje yra stiprus poreikis pokyčiams“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Panašiai kaip V. Čmilytė-Nielsen rezultatus vertino ir Liberalų sąjūdžio narys Simonas Gentvilas. Jis teigia, kad Seimo rinkimų rezultatai rodo, jog rinkėjai Lietuvoje yra linkę rinktis pokyčius. Politikas taip pat džiaugiasi, kad šiuose rinkimuose liberalios partijos maksimaliai išnaudojo savo galimybes.
„Tai leidžia tikėtis, kad liberalus rinkėjas bus maksimaliai atstovaujamas tarp dabartinių 70 Seimo narių, bet po antrojo turo mes matome potencialą, kad iš tikrųjų bus žymiai platesnis dešiniojo rinkėjo atstovavimas“, – akcentavo jis.
Kaip taip atsitiko, kad Laisvės partija gerai pasirodė... Manyčiau, kad natūralu, jog nauja partija – patraukli, ryški partija – sulaukė rinkėjų palaikymo.
S. Gentvilas taip pat pastebėjo, kad Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija antrajame Seimo rinkimų ture nei vienoje vienmandatėje nekonkuruos tiesiogiai.
„Kalbėdami apie Laisvės partijos sąlyginai gerą pasirodymą, tikrai matome, kad vienas kitą papildysime. Nei vienoje vienmandatėje mes nekonkuruojame tiesiogiai, tad yra potencialo vienas kitą sustiprinti ir atstovauti liberaliam rinkėjui“, – sakė politikas.
Liberalai antrajame rinkimų ture gali laikytis „neutraliteto“
Spaudos konferencijoje V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad antrajame rinkimu ture jos vedamas Liberalų sąjūdis gali likti neutralus ir neišsakyti paramos nė vienam vienmandatėje apygardoje konkuruojančiam kitos partijos kandidatui.
„Kol kas mes dar nesame apsisprendę, ar mes palaikysime kažkokių partijų kandidatus, vertinsime pagal apygardas, pagal asmenybes. Manyčiau, kad galbūt tiesiog liksime neutralūs“, – sakė Liberalų sąjūdžio lyderė.
Liberalų sąjūdį mato nebūtinai centro dešinės koalicijoje
Paklausta apie valdančiosios koalicijos formavimo perspektyvas, partijos lyderės teigimu, vargu ar Liberalų sąjūdis imtųsi formuoti valdančiąją daugumą, kurioje būtų „valstiečiai“.
„Aš vargiai įsivaizduoju sąlyčio taškų su Valstiečių žaliųjų sąjunga. Per 4 pastaruosius metus Seime jų beveik neturėjome ir, manau, kad kažkas keistųsi ateityje“, – teigė ji.
Aš vargiai įsivaizduoju sąlyčio taškų su Valstiečių žaliųjų sąjunga. Per 4 pastaruosius metus Seime jų beveik neturėjome ir, manau, kad kažkas keistųsi ateityje.
„Dabar pagrindinis mūsų tikslas yra kuo geresnis mūsų pasirodymas antrame rinkimų ture. O apie koalicijas kalbėsime po antrojo rinkimų turo ir su tomis jėgomis, su kuriomis mūsų pažiūros labiausiai sutaps“, – pridūrė politikė.
V. Čmilytės-Nielsen teigimu, Liberalų sąjūdis save matytų nebūtinai tik centro dešinės koalicijoje.
„Žinoma sąlyčio taškų daugiausiai turime centro dešinėje, bet tai nėra vienintelis įmanomas scenarijus“, – pabrėžė partijos lyderė.
Po pirmojo rinkimų turo Liberalų sąjūdis liko šeštas ir, preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, sulaukė 6,79 proc. gyventojų palaikymo.
Aktyvumo žemėlapis
Rezultatų žemėlapis
Naujausi komentarai