Alkoholio kolekcija - su saiku
Per didelis namuose laikomų alkoholinių gėrimų butelių skaičius kartais gali užtraukti nemalonę.
Pastaruoju metu madinga tampa savo būste įsirengti barą, o kolekcininkai didžiuojasi vyno rūsiais.
Anot specialistų, tokiems alkoholinių gėrimų kambariams įrengti nereikia specialių leidimų. Tačiau svaigiųjų gėrimų gurmanai neturėtų pamiršti, kad iš užsienio parsivežti ir namuose laikyti galima ribotą kiekį alkoholio.
Anot Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus 2-ojo poskyrio viršininko Arūno Užkuro, alkoholinių gėrimų su lietuviška banderole namuose leidžiama laikyti kiek nori. Tačiau iš užsienio parsivežti bei laikyti namuose galima tik iki 100 l vyno, 20 l spiritinių gėrimų ir 20 l kitų alkoholinių gėrimų.
„Leidžiama laikyti daugiau, jei vienos rūšies alkoholinių gėrimų yra ne daugiau kaip du vienetai. Pavyzdžiui, galima laikyti ir 40 litrų alkoholio, jeigu iš vieno pavadinimo gėrimų yra iki dviejų butelių, - aiškino pareigūnas. - Taip pat galima daugiau laikyti, jei žmogus informuoja Mokesčių inspekciją.“
Minėtą alkoholio kiekį galima įsivežti iš Europos Sąjungos šalių. Iš kitų valstybių parsivežti leidžiama iki 2 litrų alkoholio.
Jei nesilaiko reikalavimų, žmogus baudžiamas pinigine bauda ar net laisvės atėmimu. Anot A.Užkuro, bausmė priklauso nuo prekių vertės. Jei alkoholio vertė yra iki 2 minimalių gyvenimo lygių (1 MGL – 125 Lt), bauda siekia nuo 100 iki 300 litų su prekių konfiskavimu. Daugiausia gali tekti pakloti galima iki 20 tūkst. litų.
Jeigu prekių vertė viršija 250 MGL, gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.
Alkoholinį gėrimą pasigaminti galima ir namuose. Naminio vyno tūrinė etilo alkoholio koncentracija negali viršyti 18, alaus – 9,5 procento. Tačiau naminiu gaminiu pasimėgauti gali patys šeimininkai, parduoti yra draudžiama.
Įstatymai taip pat draudžia parduoti ar namuose laikyti bet kokį kiekį „pilstuko“.
Naujausi komentarai