Pasibaigus apgyvendinimo su judėjimo apribojimais terminui, neteisėtai į Lietuvą atvykę migrantai teismo sprendimu gali būti uždaryti dar aštuoniolikai mėnesių, tačiau tokios priemonės taikomos tik tada, jei svetimšalis piktybiškai nebendradarbiauja su specialistais. Šiuo metu vyksta aktyvus migrantų grąžinimas į jų kilmės šalis, iš viso pavyko grąžinti jau virš tūkstančio jų.
Pasirodo, apgyvendinti su judėjimo apribojimais migrantai gali gyventi čia šešis mėnesius, su galimybe pratęsti terminą dar šešiems. „Didelių atlaisvinimų neplanuojame, net jei nebus apribota jų judėjimo laisvė. Kita vertus, šie žmonės toliau turės gyventi registracijos centruose“, – sakė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.
Didelių atlaisvinimų neplanuojame, net jei nebus apribota jų judėjimo laisvė.
Asociatyvi VRM nuotr.
Anot Lietuvos pasieniečių vado Rustamo Liubajevo, norinčiųjų savanoriškai grįžti į savo šalis migrantų šiek tiek mažėja, tačiau planuojami priverstiniai grąžinimai. Jis pridūrė, kad tam tikras skaičius neteisėtų migrantų neišvengiamai turės grįžti ten, iš kur atvyko.
Vidaus reikalų viceministras dar papildė šią nuomonę teigdamas, jog priverstinis grąžinimas (vadinamasis remisijos procesas), deja, yra vykdomas tiktai su dalimi trečiųjų šalių. Pasirodo, net du trečdaliai visų migrantų yra iš Irako, o su šia šalimi nėra pasirašyta remisijos sutartis. Dėl to, anot A. Abramavičiaus, dabar vyksta derybos.
Visas vaizdo įrašas – LNK reportaže:
Kol susitarimo nebus, priverstinai grąžinti irakiečių, kuriems nebuvo suteiktas prieglobstis, Lietuva negalės. Negavus prieglobsčio statuso, kitą prašymą galima teikti tik po penkerių metų, tačiau panaikinus migrantų judėjimo pabėgėlių centruose apribojimus, pastarieji iš mūsų šalies savavališkai teisės išvykti neturi.
Premjerė Ingrida Šimonytė mano, kad patirties integruoti iš kitų šalių atvykstančius žmones mūsų institucijoms netrūksta, pridurdama, kad tik noro būtų. LNK žurnalistų kalbinti migrantai sakė, kad nori pasilikti tiktai mūsų šalyje: „Aš liksiu Lietuvoje, nes ji – Europos šalis ir lygiai tokia pat, kaip ir kitos, esančios jos sudėtyje“, – sakė vienas. Jis dar pridūrė, kad jų bendruomenė pasiruošusi dirbti bet kokius darbus, kad tik čia išsilaikytų.
Tuo tarpu Lietuvos pasieniečių vadas sako, kad migracijos krizė gali kilti dar ne viena ir ne tik pas mus, bet ir visoje Rytinės Europos dalyje. Anot jo, Rusija ir Baltarusija tokiu būdu gali keršyti už sankcijas. R. Liubajevas sakė pastebintis vis daugiau neteisėtų migrantų atvykimų į Rusijos federaciją, o iš jos – į Baltarusiją.
Svarstoma šiemet uždaryti neteisėtų migrantų stovyklas Medininkuose ir Vilniaus rajone. Planuojama, kad migrantai iš modulinių namelių Medininkuose galėtų būti perkelti į Pabradės arba Kybartų pabėgėlių centrus. Šiuo metu Lietuvoje yra iki trijų tūkstančių neteisėtai į Lietuvą atvykusių migrantų.
Naujausi komentarai