Ar rudi buteliai – vertingesni?
Kai kurios taros supirktuvės žalio stiklo alaus butelių nebe-superka, kitos – superka pigiau negu rudo stiklo butelius. Kas lemia butelių vertę?
Pasak privačių stiklo taros supirkėjų, alaus butelių supirkimo kainas diktuoja aludariai. Jie superka tuos butelius, kuriuose patys pardavinėja alų. Aludariai tikina, kad ką supirkti, o ko ne, nustato butelių supirkėjai.
Bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ atstovas spaudai Dainius Smailys teigė, kad ir rudus, ir žalius - „Carlsberg“ alaus butelius įmonė superka ta pačia kaina – po 25 centus už butelį. Todėl stiklo taros supirkėjai, anot pašnekovo, neturi priežasčių nesupirkti kurių nors bendrovės butelių.
Bendrovės „Gubernija“ pardavimų direktoriaus pavaduotojas Erikas Lukoševičius sakė, kad įmonė superka tik dabar naudojamus žalio stiklo butelius. Už kiekvieną mokama po 25 centus.
Pašnekovas negalėjo atsakyti, kodėl ne visi privatūs taros supirkėjai perka bendrovės „Gubernija“ butelius. Dažnai nesuperkami mažesnės talpos buteliai, į kuriuos yra išpilstyta duonos gira.
„Stengiamės, kad visi prekybos centrai supirkinėtų mūsų gaminamų gėrimų butelius“, - sakė E.Lukoševičius. Kokia kaina jie superkami – derybų klausimas.
Alaus gamyklų atstovų nuomone, vieni buteliai superkami pigiau nei kiti stiklo taros supirkėjų iniciatyva. Kokios to priežastys – neaišku. Rudo stiklo buteliai esą nėra geresni negu žali, tik – populiaresni.
Kauno bendrovė „Super Montes“ superka stiklo tarą į stiklo dūžį. Už rudo ir žalio stiklo tarą mokama ta pati kaina. Pasak šios bendrovės direktoriaus Arūno Staškauskio, kaina yra vidutiniškai 7 centai už kilogramą. Bendrovė superka bet kokią stiklo tarą, taip pat – ir šampano butelius. Brangesnis yra vadinamasis baltas stiklas – už kilogramą mokama 10 centų.
Klaipėdiečiams, kurių namuose ar sode susikaupė daug stiklo taros, nebūtina ją vežti į Kauną. Ją parduoti galima ir uostamiestyje - minėtos bendrovės atstovui Žemaitijos regione įmonei „Virginijus ir Co“ arba bet kuriai atliekų supirkimo įmonei.
Naujausi komentarai