Sausio pabaigoje – vasario pradžioje Eltos užsakymu atlikta apklausa parodė, kad 70 proc. 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų mano, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu iš esmės krypsta į blogąją pusę, o 28 proc. nurodė, jog situacija šalyje gerėja. 2 proc. apklaustųjų nuomonės šiuo klausimu neturėjo.
Per paskutinius du mėnesius manančių, kad reikalai šalyje krypsta į blogąją pusę, padaugėjo 6 proc. (pernai lapkričio pabaigoje tokios nuomonės laikėsi 64 proc.)
Manančiųjų, kad situacija šalyje gerėja, skaičius per metus išliko panašus – 2024-ųjų sausį tokios nuomonės laikėsi 30 proc. respondentų, šį sausį – 28 proc. Panašus išliko ir situaciją kaip blogėjančią vertinančių respondentų skaičius, pernai sausį siekęs 69 proc.
Labiau teigiamai situaciją vertina jaunimas, neigiamai – darbininkai ir ūkininkai
Kad reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, dažniau mano jaunimas iki 30 metų (37 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (41 proc.) bei su didžiausiomis (virš 2 tūkst. eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (33 proc.), besimokantis jaunimas (42 proc.), vadovai (34 proc.) bei specialistai ir tarnautojai (33 proc.).
Kad reikalai šalyje blogėja, dažniau mano 50–64 metų amžiaus gyventojai (77 proc.), gyvenantys kaime (74 proc.), darbininkai ir ūkininkai (76 proc.), pensininkai (74 proc.), lenkų (86 proc.) bei rusų (85 proc.) tautybių gyventojai.
Visų politinių partijų rėmėjai situaciją vertina labiau pesimistiškai
Tyrimas parodė, kad šiuo metu visų politinių partijų rėmėjai nurodo, kad reikalai šalyje krypsta labiau į blogąją nei į gerąją pusę.
Geriau už kitus situaciją šalyje vertina tik Lietuvos socialdemokratų partijos (36 proc. iš jų nurodė, kad gerėja ir 63 proc., kad blogėja) rinkėjai ir palaikantys Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus (atitinkamai 40 ir 58 proc.) gyventojai.
Pesimistiškiausiai nusiteikę Liberalų sąjūdžio (21 proc. nurodė, kad gerėja ir 79 proc. – kad blogėja), partijos „Nemuno aušra“ (atitinkamai 19 ir 78 proc.) bei Darbo partijos (15 ir 85 proc.) rinkėjai.
Apklausa vyko 2025 m. sausio 25 – vasario 8 dienomis. Tyrimo metu asmeninio interviu būdu apklausta 1019 Lietuvos gyventojų (18 metų ir vyresnių), apklausa vyko 114 atrankos taškų.
Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3,1 proc.
Naujausi komentarai