Pereiti į pagrindinį turinį

Atnaujintos tikybos ir etikos pamokų programos

2016-09-12 07:48
BNS inf.

Vyresnių klasių moksleiviai per etikos pamokas galės labiau gilintis į ekologiją ir kultūrų įvairovę, o per etikos pamokas – į krikščioniškas nuostatas šeimos atžvilgiu.

Jėzuitų gimnazija tapo tarptautinio bakalaureato organizacijos mokykla
Jėzuitų gimnazija tapo tarptautinio bakalaureato organizacijos mokykla / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Gimnazijų trečių ir ketvirtų klasių mokiniai šiais mokslo metais turės daugiau galimybių rinktis, nes dorinio ugdymo programa papildyta naujais moduliais, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM). Etikos srityje atsiranda du nauji dalykai – „Etiketas ir kultūrų įvairovė“, „Bioetika ir ekologinė etika“, o tikybos srityje – naujas modulis „Meilė ir šeima“.

„Rengėjai, atnaujinę dorinio ugdymo programą vyresnėms klasėms, atsižvelgė į šiuolaikinio gyvenimo aktualijas. Svarbu, kad mokykloje mokiniai ne tik susipažintų su įvairių kultūrų papročiais, svarbiomis bioetikos, ekologinėmis problemomis, globalaus pasaulio iššūkiais, bet ir sugebėtų šias problemas spręsti, ugdytųsi kritinį mąstymą, tvirčiau formuotųsi jų pasaulėžiūra“, – pranešime sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Anot ministerijos, modulis „Bioetika ir ekologinė etika“ aktualus visuomenės gyvenimą veikiant mokslo ir technologijų pažangai, iškilus naujų ekologinių, bioetikos ir moralinių problemų.

Modulis „Etiketas ir kultūrų įvairovė“ įvestas, nes globalizacija skatina spartesnius kultūrinius mainus, o kartu ir diskretiškos tarpkultūrinės komunikacijos bei etiketo išmanymo poreikį, aiškina ŠMM.

Tuo metu modulį „Meilė ir šeima“ pasirinkę mokiniai sustiprins krikščioniškos pasaulėžiūros nuostatas meilės ir šeimos klausimais. Modulio rengėjai sudarė programą taip, kad mokiniai ugdytųsi svarstydami, analizuodami, įvairiais požiūriais vertindami žmogaus prigimtį, moters ir vyro lytiškumą, draugystę, santuoką, šeimą.

Įvedant naujus modulius parengta ir metodinė medžiaga mokytojams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų