Atominė elektrinė prie Lietuvos sienos tikrai gali išdygti Pereiti į pagrindinį turinį

Atominė elektrinė prie Lietuvos sienos tikrai gali išdygti

2009-08-28 17:16
Atominė elektrinė prie Lietuvos sienos tikrai gali išdygti
Atominė elektrinė prie Lietuvos sienos tikrai gali išdygti / "Reuters" nuotr.

Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Edminas Bagdonas labai realiais pavadino Baltarusijos planus bendradarbiaujant su Rusija statyti atominę elektrinę netoli Lietuvos sienos.

"Šie planai - labai realūs. Mes turime informacijos, kad ji bus statoma. Jie yra pareiškę, kad statys už Rusijos pinigus, rusiškais reaktoriais", - sakė E.Bagdonas.

Naujos atominės elektrinės statyba Baltarusijoje aptarta ketvirtadienį per Rusijos ir Baltarusijos prezidentų susitikimą Sočyje. Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo padėjėjas Sergejus Prichodka po susitikimo sakė, kad šiuo klausimu pastebima "tam tikra pažanga, pozicijų suartėjimas".

Anot E.Bagdono, šiuo metu laukiama, kad Baltarusija pagal teisės aktus dėl aplinkos apsaugos tinkamai informuotų kaimynines šalis. "Laukiame visų teisės normas atitinkančių nuostatų apie informavimą kaimyninių valstybių. Kiek žinau, lyg jie tą žingsnį yra padarę. Mes bendraujame su mūsų Energetikos ministerija, yra sukurtos darbo grupės viceministrams vadovaujant. Mes - aktyvūs proceso dalyviai", - sakė E.Bagdonas.

Aikštelė atominei elektrinei parinkta Gardino srities Astravo rajono šiaurinėje dalyje, vos už 20 kilometrų nuo Lietuvos sienos.

Rugpjūčio pradžioje Rusija ir Baltarusija suderino darbinį abiejų vyriausybių susitarimo variantą dėl atominės elektrinės statybos Baltarusijoje.

Projekte numatyta pastatyti du AE reaktorius, kurių kiekvieno galia būtų 1200 megavatų. Pirmąjį bloką norima paleisti 2016 m., antrąjį - 2018-aisiais.

Rusija ir Baltarusija dar turi sutarti dėl projekto finansavimo. Birželį Baltarusija paprašė Rusijos suteikti 9 mlrd. JAV dolerių (apie 22 mln. litų) paskolą AE statybai. Sprendimo dėl paskolos dar nėra. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra