Biržuose atidengiamas memorialas Holokausto aukoms Pereiti į pagrindinį turinį

Biržuose atidengiamas memorialas Holokausto aukoms

2019-06-16 12:41
BNS inf.

Sekmadienį Biržuose atidengiamas memorialas Holokausto aukoms, rengiamos eitynės.

Biržuose atidengiamas memorialas Holokausto aukoms
Biržuose atidengiamas memorialas Holokausto aukoms / V. Skaraičio/ Fotobanko nuotr.

Minėjimas prasidės tuoj po vidurdienio – Žemaitės gatvėje bus pasodinti atminimo medžiai Biržų krašto žmonėms, rizikavusiems savo gyvybe, kad išgelbėtų žydų tautybės žmones nuo Holokausto, pranešė Biržų žydų kultūros ir istorijos draugija.

Po to rengiamos eitynės tuo pačiu keliu, kuriuo 1941 metais į mirtį varyti pusė miesto gyventojų – vyrai, moterys ir vaikai.

Jos prasidės nuo buvusio geto teritorijos Žemaitės gatvėje į Pakamponių mišką – Holokausto aukų nužudymo vietą.

Čia vyks naujo paminklo nužudytiems Biržų žydams atminti atidengimas.

30 metrų memoriale įamžinta daugiau kaip 500 žinomų aukų vardų.

Pakamponyse 1941 metais sušaudyta 2400 žmonių, iš jų – 900 vaikų.

Tai bus šeštoji vieta Lietuvoje, kur įamžintos Holokausto aukų pavardės.

Šį paminklą suprojektavo architektas Josephas Rabie (Džozefas Rabis) iš Prancūzijos, jo proseneliai kilę iš Biržų, o dalis giminaičių nužudyta Pakamponyse. Paminklinio komplekso iniciatoriai – Abelis ir Glenda Levittai  iš Izraelio.

„1941 metais Biržai neteko dalies savo veido. 2019 metų birželio viduryje Biržuose vyksiantys renginiai – galimybė prisiminti ir deramai pagerbti buvusius mūsų krašto ir šalies gyventojus“, – sakė Biržų meras Vytas Jareckas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų