Pereiti į pagrindinį turinį

Kovojant su patyčiomis Lietuvoje prezidentė mato didžiulį progresą

2017-03-21 10:44

Kovojant su patyčiomis Lietuvoje matomas didžiulis progresas, kiekvienas šioje kovoje gali prisidėti tiek teikiant pagalbą patyčių aukoms, tiek finansinę paramą nevyriausybinėms organizacijoms, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Progresas yra didžiulis – jei pažiūrėtumėme į tai, kas buvo prieš 10, prieš 20 metų, mūsų pačių, visuomenės supratimas, kas yra patyčios – jau turime ir įstatymus, kurie pradės veikti, ir mokyklose, kad būtų specialios programos, vaikai mokomi, kaip atpažinti, kaip sustabdyti, kaip nebūti abejingiems. Visa tai yra be galo svarbūs žingsniai mūsų visuomenės, ji bręsta kartu su laiku, kartu su iššūkiais, tie pokyčiai yra“, – žurnalistams antradienį sakė prezidentė.

Lankydamasi „Vaiku linijoje“ , kuri jau aštuntąjį kartą inicijuoja savaitę be patyčių, prezidentė sako, kad matant konkrečius atvejus, gali pasirodyti, jog patyčių daugėja.

„Bet taip nėra. Tiesiog mes apie jas daugiau kalbame, mes daugiau jų matome ir visuomenė nebebijo kalbėti (...). Kviečiu visus – jei matai, nebūk abejingas, sustabdyk, padėk, taip pat ir finansiškai. Kiekvienas mes galime padėti, kad ir vaikas, ir žmogus Lietuvoje jaustųsi oriai, neskriaudžiamas“, – ragino D.Grybauskaitė.

„Veiksmo savaitė be patyčių“ šiemet ragina matančius patyčias, fizinį ir psichologinį smurtą drąsiai ir aiškiai parodyti nepritarimą, pranešti apie smurtą ir padėti aukai. Šiemet iniciatyvą palaiko apie 1200 ugdymo įstaigų, organizacijų, verslo įmonių, žmonių.

„Vaikų linijoje“ pernai priimta apie 160 tūkst. skambučių ir laiškų. Dėl patyčių kreipėsi beveik 3,4 tūkst. vaikų, o kiek daugiau nei tūkstantis kalbėjo apie savižudybę, teigia Prezidentūra.

Prezidentė pažymi, kad tai yra didelė pažanga, nes dar prieš kelerius metus „Vaikų linijos“ pajėgos leido atsakyti tik kas dvidešimt penktam skambinančiajam. Nors viešoji įstaiga gauna ir valstybės, kitą paramą, prezidentės nuomone, iniciatyva unikali ir nepakeičiama, nes čia dirba apie 200 savanorių.

„Labai tikiuosi, kad šis tinklas plėsis, nes jokia valstybė, jokia valstybinė institucija tikrai negali padaryti to, ką gali padaryti savanoris, atėjęs su savo patirtimi, tam specialiai paruoštas, nuoširdžiai, anonimiškai kalbantis, užtikrinantis visišką žmogaus, vaiko anonimiškumą, gali padėti jam iš savo patirties. Visi galime savanoriais tapti, o tie, kas neturi laiko, gali padėti finansiškai“, – sakė D.Grybauskaitė.

Šalies vadovė teigia jau antri metai pervedanti 2 proc. Gyventojų pajamų mokesčio šiai iniciatyvai ir ragina tai daryti kitus.

Prezidentūros duomenimis, Lietuvoje patyčias patiria kas trečias vaikas, o emocinis smurtas plinta ne tik šeimoje, mokykloje, bet ir elektroninėje bei viešojoje erdvėje. Praėjusiais metais smurtą patyrė per 2000 vaikų. Pažymima, kad Lietuvoje ir toliau išlieka didžiausias patyčių mastas tarp 42 šalių, nemažėja iš gyvenimo pasitraukusių mokinių skaičius, o emocinė ir psichologinė pagalba dar nėra lengvai prieinama visiems.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų