Bus aiškinamasi, ar tarnautojos nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.
Kaip skelbia VTEK, tyrimas padėtas dėl laikinai direktorės pavaduotojos pareigas einančios Dianos Jarmalės bei laikinai Bendrųjų reikalų ir koordinavimo skyriaus vedėjos pareigas einančios Vilmos Bielskienės elgesio.
Remdamasi Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos atlikto veiklos ir valdymo audito metu nustatytais duomenimis, Teisingumo ministerija pranešė, kad D.Jarmalė yra viešosios įstaigos „Teisinės pagalbos ir socialinių paslaugų centras“ (TPSPC) steigėja, o V.Bielskienė – direktorė. Tačiau ryšį su šia įstaiga D.Jarmalė deklaravo pavėluotai.
Ji taip pat, esą, nenurodė interesų konfliktą keliančių aplinkybių, jog TPSPC įsteigtas kartu su Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos direktore, o šio centro vadove paskirta V.Bielskienė, su kuria D.Jarmalę sieja tiesioginiai darbiniai ir kontrolės santykiai.
Taip pat VTEK tirs, ar D.Jarmalė nenusižengė minėtojo įstatymo nuostatoms vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.
VTEK savo ruožtu atkreipė dėmesį, kad D.Jarmalė ir V.Bielskienė laiku nepatikslino privačių interesų deklaracijų pasikeitusiais duomenimis apie savo pagrindinę darbovietę.
Gegužę Teisingumo ministrė Milda Vainiutė inicijavo patikrinimą dėl Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos atsakingų darbuotojų veiklos. Patikrinimas pradėtas gavus nusiskundimų elektroniniu pasitikėjimo paštu.
Ministerijos komisija aiškinosi, ar Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos darbuotojai laiku išsiunčia atsakymus piliečiams, ar vykdant ūkinę ir finansinę veiklą laikomasi teisės aktuose nustatytos tvarkos. Taip pat numatyta atlikti ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos planinis auditas.
Tarnybai vadovauja teisininkė Anželika Banevičienė. Ji 2016 metais dalyvavo Seimo rinkimuose kaip Darbo partijos kandidatė.
Teisingumo ministerijos atstovas Audris Kutrevičius trečiadienį BNS sakė, kad patikrinimas baigtas, jo išvados kol kas viešai neskelbiamos, kol su išvada nėra supažindinta tarnybos vadovė A.Banevičienė. Šiuo metu ji atostogauja.
Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos įstaigos veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.
Pati tarnybos vadovė yra sakiusi, kad teisės aktų yra laikomasi, o panašūs patikrinimai buvo atliekami ir anksčiau, tad ministerijos žingsnis nestebina.
Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba – valstybės biudžetinė įstaiga, nagrinėjanti asmenų prašymus ir priimanti sprendimus dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo. Tarnyba atsakinga už advokatų atranką ir sutarčių su jais sudarymą. Ji koordinuoja antrinės teisinės pagalbos teikimą baudžiamosiose bylose, priima asmenų prašymus kompensuoti smurtiniu nusikaltimu padarytą žalą ir konsultuoja savivaldybių institucijas dėl pirminės teisinės pagalbos teikimo.
Naujausi komentarai