Didmiesčių gyventojai: blogiausiai Lietuva sutaria su Rusija, Lenkija ir Baltarusija Pereiti į pagrindinį turinį

Didmiesčių gyventojai: blogiausiai Lietuva sutaria su Rusija, Lenkija ir Baltarusija

2011-05-09 11:31
Didmiesčių gyventojai: blogiausiai Lietuva sutaria su Rusija, Lenkija ir Baltarusija
Didmiesčių gyventojai: blogiausiai Lietuva sutaria su Rusija, Lenkija ir Baltarusija

Apklausti šalies didmiesčių gyventojai teigia, kad šiuo metu blogiausi Lietuvos santykiai yra susiklostę su Rusija (taip mano 35 proc.), su Lenkija (27,2 proc.) ir su Baltarusija (23,4 proc.).

Tai rodo savaitraščio "Veidas" užsakymu atlikta apklausa. Tyrimų ir konsultacijų bendrovė "Prime consulting" balandžio 25-27 dienomis apklausė 500 didžiųjų mestų gyventojų.

Blogiausiais santykius su Jungtinėmis Valstijomis (JAV) įvardijo 1,6 proc. apklaustųjų, su Estija - 0,4 proc., su Latvija, Ukraina ir Vokietija - po 0,2 proc. respondentų.

Tuo metu 3,4 proc. respondentų teigė, kad su visomis valstybėmis Lietuvos santykiai yra geri. Daugiau kaip 8 proc. apklaustų didžiųjų miestų gyventojų nuomonės neturėjo.

Paklausti, kokie šiuo metu turėtų būti Lietuvos užsienio politikos prioritetai, daugiausiai gyventojų minėjo būtinybę kuo skubiau pagerinti santykius su Rusija (24,8 proc.), Lenkija (21,4 proc.) ir Baltarusija (17,2 proc.).

15,4 proc. respondentų teigė, jog prioritetas - dėti maksimalias pastangas, kad santykiai su stipriausiomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis (Vokietija, Prancūzija ir Didžiąja Britanija) būtų kuo draugiškesni ir naudingesni.

Draugiškesnių ir naudingesnių santykių su Skandinavijos šalimis siekį prioritetu įvardijo 6 proc. apklaustųjų, su JAV - 4,8 proc.

2,2 proc. respondentų sakė, jog pirmiausiai reikia stengtis padėti Gruzijai, Ukrainai integruotis į ES ir NATO, 0,8 proc. teigė, kad prioritetas turėtų būti bandymas didinti Baltijos šalių vienybę.

5,6 proc. apklaustų didžiųjų miestų gyventojų neišskyrė prioritetų ir sakė, kad reikia siekti visų paminėtų tikslų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra