Prokuratūros sistemoje M. Šniutytė-Daugėlienė pradėjo dirbti prieš 17 metų ir iš jų net 14 ėjo vadovaujamas pareigas. Teisės magistro kvalifikacinį laipsnį įgijusi M. Romerio universitete, M. Šniutytė-Daugėlienė prokuratūroje pelnė itin kvalifikuotos ir nuolat tobulėjančios teisininkės, reiklios vadovės ir geranoriškos, nuoširdžios kolegės reputaciją.
Dėl savo profesinių kompetencijų, gebėjimo teikti konstruktyvius pasiūlymus, racionaliai spręsti ginčytinus klausimus, prokurorė ne kartą buvo kviečiama dalyvauti įvairiose darbo grupėse, komisijose bei tarptautiniu mastu vykdomuose projektuose.
„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad geriau susipažinęs su prokuratūros kolektyvu galėjau pasiūlyti tokią kandidatę, kuri karjerą prokuratūroje pradėjo nuo pat pirmojo laiptelio – prokuroro techninio padėjėjo pareigų, ir viską, ko pasiekė iki šios dienos, pasiekė tik nuosekliu, atkakliu ir sunkiu darbu. Manau, kad būtent toks ir yra sektinas karjeros prokuratūroje pavyzdys. Teikdamas šią kandidatę taip pat atsižvelgiau ir į tai, kad prokurorė yra labai gerbiama ir vertinama su ja dirbančių ir puikiai ją pažįstančių kolegų, kas reiškia, jog jos profesinės kompetencijos ir vadovės pareigos neužgožia žmogiškųjų savybių. Tai tikrai labai svarbu asmeniui, kuriam teks dalytis atsakomybe už efektyvų ir kokybišką gana didelio kolektyvo darbą.“ – savo pasirinkimą teikti Lietuvos Respublikos Prezidentei šią kandidatę komentuoja generalinis prokuroras E. Pašilis.
M. Šniutytė-Daugėlienė už pavyzdingai atliekamas tarnybines pareigas buvo ne kartą skatinta, jai suteikti vyresniojo ir vyriausiojo justicijos patarėjo kvalifikaciniai rangai. Prokurorų atestacijos komisija naujausio tarnybos vertinimo metu M. Šniutytės-Daugėlienės darbą įvertino labai gerai.
Generalinio prokuroro pavaduotojus skiria ir iš pareigų atleidžia Respublikos Prezidentas generalinio prokuroro teikimu.
Prokuratūros įstatymas numato, kad generaliniu prokuroru ir jo pavaduotoju gali būti skiriamas asmuo, kuris yra ne jaunesnis kaip 35 metų, nepriekaištingos reputacijos, moka valstybinę lietuvių kalbą, turi Lietuvos Respublikos pilietybę, aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą ir yra įgijęs teisės bakalauro ir teisės magistro ar teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį, turi ne mažesnį kaip dešimties metų tarnybos prokuroru arba kito teisinio darbo stažą.
Naujausi komentarai