Pereiti į pagrindinį turinį

Išsiaiškino, kokių žodžių rašyba lietuviams kelia daugiausia keblumų

2016-04-05 07:48
DMN inf.
Lietuvos pašto nuotr.

„Lietuvos paštas" kartu su Nacionaliniu diktantu išsiaiškino, kokių lietuviškų žodžių rašyba gyventojams kelia daugiausia keblumų. Iš daugiau nei pusės tūkstančio pateiktų žodžių sudaryta sudėtingiausios rašybos žodžių atmintinė, padėsianti juos geriau įsidėmėti ir išmokti.

„Net visą mėnesį gyventojai internetiniame Lietuvos pašto tinklalapyje galėjo siūlyti žodžius, kurie, jų manymu, yra patys sunkiausi. Iš dažniausiai paminėtų žodžių sudarėme dešimtuką sudėtingiausios rašybos žodžių. Tai – atmintinė, kuri pravers kiekvienam, norinčiam rašyti ir kalbėti taisyklingai“, – pažymėjo „Lietuvos pašto" Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Gyventojai pripažino, kad sudėtingiausia yra šių lietuvių kalbos žodžių rašyba: sūkurys, ačiū, beždžionė, vąšelis, nuopuolis, įsiręžęs, įgrysta, slenksčiai, įspįsti, sąžinė.

„Tai – žodžiai, kurių rašyba tiek moksleiviams, tiek ir suaugusiems yra tikras galvos skausmas! Šių žodžių vartojimas yra dažnas tiek bendrinėje, tiek šnekamojoje kalboje, todėl įsidėmėti jų rašybą yra pravartu kiekvienam. Jeigu kasmet pavyktų išmokti bent po dešimt įsidėmėtinos rašybos žodžių, neabejoju, kad taptume kur kas raštingesni“, – teigė Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė Aldona Šventickienė.

Sudėtingiausios rašybos žodžio titulas buvo siūlomas ir įvairiems moksliniams terminams, pavyzdžiui, ezofagogastroduodenofibroskopija ar cheminiams junginiams: deoksiribonukleorūgštis ar imunocelistonatriochlorhidrokarbonatas.

Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė A. Šventickienė pažymėjo, kad sudaryta sudėtingiausios rašybos žodžių atmintinė yra puiki papildoma mokymosi priemonė ruošiantis finaliniam Nacionalinio diktanto etapui, kuris įvyks balandžio 9 dieną.

Gyventojai, kurių pasiūlyti žodžiai pateko tarp dažniausiai minimų, burtų keliu bus apdovanoti „Lietuvos pašto" prizais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų