Istorikė Ingrida Jakubavičienė pateiks naujus faktus, kuriuos jai pavyko rasti iš Vašingtono atsiųstuose dokumentuose.
„Manoma, kad ir tarnaitė, ar viena iš name gyvenusių kaimynių, buvo užverbuota sovietų agentų. Visgi jokių dokumentų apie tai mes negalime surasti“, – pasakoja istorikė I. Jakubavičienė.
1942–1944 metais SSRS konsulate Niujorke dirbo Povilas Rotomskis, privačiuose pokalbiuose nevengdavęs pasigirti, kad tai jis pašalino Lietuvos prezidentą. Iš tikrųjų P. Rotomskis galėjo turėti ne tik aukštesnių institucijų nurodymus, bet ir asmeninius interesus, nes būtent Smetonos valdymo metais už nelegalią komunistinę veiklą jis dešimt metų kalėjo.
„Yra manoma, kad galbūt jam ir teko atlikti tą operaciją, t.y. sukelti gaisrą, arba įvykdyti nelaimingą atsitikimą, o iš NKVD visų tų darbo metodų mes žinome, kad daug žmonių buvo pašalinta įvykus nelaimingam atsitikimui“, – pasakos I. Jakubavičienė.
Kita tema – ar reikia keisti Lietuvos vėliavą? Gal mums reikia susigrąžinti istorinę vėliavą su Vyčiu? Juk ji mena mūsų valstybės kovas, turi ilgą ir garbingą istoriją.
Žiūrovų pamėgtame „Intelektualiame iššūkyje“ – Nepriklausomybės akto signataras Gediminas Vagnorius. Kaip jam seksis atsakinėti į klausimus apie tarpukario Lietuvą?
„Istorijos detektyvai“ kartu su Virginijumi Savukynu – ketvirtadienį 22.30 val. per LRT televiziją.
Naujausi komentarai