Susirūpinę šalies saugumu gali tapti Lietuvos kariuomenės savanoriu arba stoti į Šaulių sąjungą. Bet tam, kad prisidėtume prie Tėvynės gynybos, net nebūtina imti ginklo į rankas, sako Lietuvos kariuomenės pulkininkas leitenantas Darius Vaicekauskas.
LRT radijo klausytoja Rasa iš Vilniaus nori sužinoti, kaip ir kur gali pasiruošti Tėvynės gynybai.
„Norėčiau sužinoti, kur galima pasiruošti Tėvynės gynybai: išmokti šaudyti, suteikti pirmąją pagalbą, išgyventi tam tikromis sąlygomis. Kad reikia ruoštis, manau, supranta visi. Mano manymu, tai aktualu ir vyresnio amžiaus žmonėms, kurie, galbūt, neišdrįsta šito paklausti“, – teigia Rasa iš Vilniaus.
Klausytoja taip pat nuogąstauja, kad į Šaulių sąjunga stoti jau turbūt nebegalinti dėl amžiaus.
Tačiau Lietuvos kariuomenės pulkininkas leitenantas D. Vaicekauskas sako, kad Šaulių sąjungoje amžiaus apribojimo nėra, todėl Rasa gali užsirašyti į Šaulių sąjungą. D. Vaicekausko žiniomis, nemažai žmonių jau sugūžėjo į šią sąjungą. Ten supažindinama su pagrindiniais ginklais, struktūra, taktika.
Žmogus, kurio amžius yra tarp 18 ir 55 metų gali užsirašyti į karius savanorius. „Detalesnę informaciją galima būtų rasti nemokamu telefonu 8 800 12340 arba tinklapyje www.karys.lt“, – nurodo pulkininkas leitenantas.
Jis pasakoja, kad kartais žmogus neturi kompetencijų, tačiau yra pilietiškas ir nori prisidėti, todėl visada yra galimybė būti visuomenišku ir skleisti teigiamą požiūrį į karius.
Anot pašnekovo, paprastai žodį „kolaboruoti“ mes įpratę taikyti karo metu. Tačiau ir taikos metu nekolaboruoti su neigiamą informaciją skleidžiančiais veikėjais yra prisidėjimas prie valstybės gynimo, mano pulkininkas leitenantas.
„Jei paneigi gandus apie Lietuvos kariuomenę, pvz., kad priešas įveiks ją per dvi dienas ar kepurėmis užmėtys (tai yra absoliuti nesąmonė), vien tai duoda atkirtį ir yra labai teigiamas žingsnis“, – pažymi D. Vaicekauskas.
Naujausi komentarai