„Minėtoje savivaldybėje pradedamos taikyti specialiosios apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo miškuose priemonės“, – rašoma pranešime.
Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, šios savivaldybės teritorijoje dėl žievėgraužio tipografo pažeidimų išdžiūvusių ir džiūstančių medynų tūris siekia 25 tūkst. kubinių metrų. Be to, žievėgraužių tipografų gaudyklėse vidutiniškai fiksuojama po daugiau nei 5 tūkst. vabzdžių.
„Atsižvelgiant į sparčiai plintančią žievėgraužio tipografo grėsmę, ypač svarbus tampa aktyvus visų miško savininkų ir naudotojų įsitraukimas. Paskelbus stichinę nelaimę, jiems tenka itin svarbus vaidmuo – būtina kuo greičiau apžiūrėti savo miško valdas ir imtis reikiamų veiksmų, kad būtų sustabdytas vabzdžio plitimas ir sumažinta žala miškams“, – pažymi ministerija.
ELTA primena, kad dėl žievėgraužio tipografo stichinė nelaimė praėjusiais metais buvo paskelbta Kazlų Rūdos, Šalčininkų, Vilniaus rajonų, Rokiškio bei Trakų rajonų savivaldybių teritorijose. Šiose vietovėse buvo taikomos specialiosios apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo miškuose priemonės.
Naujausi komentarai