Operacijų vadovas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kuriuo tokias keliones vykdantys vežėjai įpareigoti užtikrinti, kad visi keleiviai pateiktų užpildytos anketos patvirtinimą – QR kodą.
Šis sprendimas įsigalioja nuo rugsėjo 15 dienos, antradienio.
„Kiekvienam, laukiančiam lėktuvo, kelto ar traukinio, užpildyti anketą ir pateikti savo duomenis elektroniniu būdu užtrunka vos kelias minutes. Tuo metu, pildant popierinę anketą – žymiai ilgiau. Be to, tuos duomenis iš popierinių anketų tenka suvesti į informacinę sistemą, kam reikalingi nemaži žmogiškieji resursai, kuriuos būtų galima skirti kitiems darbams, pavyzdžiui – konsultavimui“, – NVSC pranešime cituojamas A. Veryga.
To nepadarę keleiviai turėtų anketas užpildyti iki kelionės pradžios, o vežėjai – sudaryti jiems galimybes, esant reikalui, tai padaryti vežėjo suteiktomis priemonėmis.
Kiekvienam, laukiančiam lėktuvo, kelto ar traukinio, užpildyti anketą ir pateikti savo duomenis elektroniniu būdu užtrunka vos kelias minutes. Tuo metu, pildant popierinę anketą – žymiai ilgiau.
Popierinę anketą pagal operacijų vadovo sprendimą galima pildyti tik išimtiniais atvejais vykstant sausumos transportu ir nesant objektyvių galimybių užpildyti anketos internetu. Tuomet keleiviai gali pildyti popierinę anketą, kuri ne vėliau kaip per vieną dieną turi būti pateikiama NVSC.
Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.
NVSC anketą galima rasti adresu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form.
Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, iki šiol kasdien oro uostuose, jūsų uoste popierinių anketų surenkama po kelis tūkstančius. Tai labai apsunkina ir prailgina procesą, gaištamas ne tik specialistų, bet ir pačių keliautojų laikas.
„Suprantame, kad koronavirusas nėra eilinė situacija, suprantame, kad žmonėms kyla papildomų rūpesčių, nepatogumų, tačiau visi turime prisidėti prie infekcijos plitimo prevencijos priemonių. Taip pat noriu pabrėžti, kad žmonių prašoma pateikti tuos duomenis, kurie svarbūs epidemiologiškai. Paprastai tariant, jeigu, pavyzdžiui, būtų užfiksuotas susirgimas, pateikti keliautojų duomenys leidžia iškart išsiaiškinti, kurie žmonės kelionės metu sėdėjo greta užsikrėtusiojo, ir įvertinti individualią jų riziką bei užkirsti kelią tolimesniam infekcijos plitimui“, – sako R. Lingienė.
Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.
Izoliuotis 14-lika dienų nuo atvykimo į Lietuvą dienos privaloma visiems, atvykusiems iš paveiktų teritorijų, bei užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.
Naujausi komentarai