Seimo pirmininkė Irena Degutienė, atsakydama į Vytauto Landsbergio kritiką dėl konservatorių neaktyvumo Seime, teigė, kad frakcija negali prisiimti atsakomybės už visus Seimo esą neteisingus sprendimus, nors pripažino, kad frakcijai kartais trūksta atsakomybės.
"Viena galiu tik pasakyti. Už visas nuodėmes Seime mūsų partija tikrai negali prisimti atsakomybės", - šeštadienį Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tarybos posėdyje kalbėjo konservatorė.
TS-LKD Politikos komiteto pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis kritikavo konservatorių frakciją Seime dėl jos neaktyvaus vaidmens sprendžiant svarbius valstybės klausimus, esą tokiu būdu frakcija neapgina parlamento prestižo.
Be to, V.Landsbergis piktinosi, kad frakcija netinkamai pasirodė ir reagavo balsavimuose dėl Krikščionių partijos frakcijos atstovo Aleksandro Sacharuko ir dėl Mišriai grupei priklausančio, buvusio partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovo Evaldo Lementausko. Pirmajam pernai lapkritį surengtas apkaltos procesas, tačiau neužteko parlamentarų balsų panaikinti šio Seimo nario mandato, o antrojo atžvilgiu gegužės pradžioje Seimas neleido panaikinti neliečiamybės, kad E.Lementauskas būtų teisiamas byloje dėl galimo bandymo papirkti.
"Aš asmeniškai ir viešus pareiškimus dariau ir įvardinau labai konkrečiai, kad tai buvo melagingas ėjimas į Seimą peties E.Lementausko, kuris sakė, kad aš nenoriu prisidengti mandatu tam, kad man nebūtų toliau teisminis procesas vykdymas", - kalbėjo Seimo pirmininkė.
Taip pat ji sakė, kad dviveidiškai pasielgė ir "tvarkiečiai", kurie esą tvirtino, kad E.Lementauskas nėra jų partijos narys.
"Vienintelę kaltę mums reikia prisiimti tai, kad turbūt frakcijoje nebuvo akcentuota, kad tai yra labai svarbus balsavimas ir nereikia žioplinėti, o dalyvauti posėdyje", - tvirtino I.Degutienė, pripažinusi, kad per balsavimą dėl E.Lementausko neliečiamybės buvusi komandiruotėje.
"Esmė turbūt buvo tame (...) kad trūko trijų balsų, kad būtų priimtas sprendimas (...) Trūko trijų frakcijos žmonių, kurie pavėlavę atėjo į balsavimą, kai jis buvo pasibaigęs", - sakė Seimo pirmininkė.
Anot konservatorės, vis dėlto konservatorių frakcijai kartais pritrūksta atsakomybės balsuojant svarbiais klausimais.
"Bet kalbant apie mūsų frakcijos discipliną, tai iš tiesų, kai pirmininkauji Seimo posėdžiui, man kraujas verda, (...) kada matai, kad jau baigiasi pasisakymai ir yra priėmimas labai svarbaus vieno ar kito teisės akto (...) ir aiškiai matau, kad trūksta mūsų frakcijos narių. Tikrai ne vieną kartą esu skambinusi frakcijos seniūnui (Jurgiui Razmai - BNS), sakydama, suieškok žmones. Taigi, atsakomybės mūsų frakcijos žmonėms irgi reikia daugiau", - kalbėjo Seimo pirmininkė.
I.Degutienė taip pat kritikavo ir koalicijos partnerius - Jungtinę (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakciją, kurioje esą "nėra jokios disciplinos ir amžinai yra tuščios vietos".
Iliustruodama esą sudėtingą darbą Seime ji, kaip pavyzdį, pateikė susitikimą su visų frakcijų seniūnais dėl žydų turto grąžinimo klausimo svarstymo, esą dėl socialdemokratų kaltės šis klausimas Seimo posėdyje bus sprendžiamas birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, kai minimi 1941 metais pradėti Lietuvos gyventojų trėmimai į Sibirą.
"Ar galime mes tokį klausimą svarstyti birželio 14 dieną, kai mūsų žmonės irgi turi tam tikras nuoskaudas dėl žydų tautybės žmonių, kurie ir tardė, ir vežė, tie vadinami sovietiniai žydai. Vėl mes turėsime sužaisti pagal Seimo statutą, prašyti pertraukos iki kito posėdžio, kad toks svarstymas nebūtų birželio 14 dieną", - kalbėjo Seimo pirmininkė.
Ji taip pat tvirtino, kad buvo reaguota ir dėl Migracijos departamento panaikinimo, ir dėl atominių elektrinių kaimyninėse valstybėse.
"Visais lygmenimis, tiek, kiek mes galime su ministru pirmininku tarptautinėje plotmėje, su Europos Sąjungos valstybėmis, mes kalbame ne dėl atstumo (...), o būtent dėl aplinkos užterštumo pavojaus (...) Mes ir Seime rezoliuciją ta tema esame priėmę, tačiau visoms institucijoms, kurios šiandien galbūt tyli, mes neturime įtakos", - kalbėjo I.Degutienė.
Dėl socialdemokratės Birutės Vėsaitės pasisakymo svarstant dirbtinio apvaisinimo reglamentavimą I.Degutienė kvietė konservatorius kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.
Žiniasklaidoje buvo teigta, kad vykstant diskusijos socialdemokratė Birutė Vėsaitė pareiškė, kad Jėzus Kristus gimė po dirbtinio apvaisinimo.
"Noriu jums priminti, kad Jėzus Kristus irgi gimė po dirbtinio apvaisinimo", - teigė parlamentarė
Naujausi komentarai