Krizė karius iš Kosovo grąžino anksčiau Pereiti į pagrindinį turinį

Krizė karius iš Kosovo grąžino anksčiau

Krizė karius iš Kosovo grąžino anksčiau
Krizė karius iš Kosovo grąžino anksčiau / Gintaro Lukoševičiaus nuotr.

Paskutinės Lietuvos karių taikos palaikymo misijos Kosove dalyviai - būrio KFOR-20 kariai savo artimuosius apkabino ne po šešių mėnesių, kaip buvo planuojama, o po trijų, rašo dienraštis „Sekundė”.

Namo anksčiau juos sugrąžino Lietuvą krečianti ekonominė krizė. Atsižvelgdama į sumažėjusį Lietuvos gynybos biudžetą ir norėdama įgyvendinti prisiimtus karinius įsipareigojimus Afganistane, šalies valdžia nusprendė mažinti karių skaičių Kosove. Taip įvertinta pagerėjusi saugumo situacija Balkanų regione. Tad paskutinio ten buvusio lietuvių karių būrio tarnybos laikas sutrumpėjo perpus.

NATO taikos palaikymo misiją Kosove baigusio KASP Vyčio 5-osios rinktinės būrio kariai vakar buvo iškilmingai sutikti Panevėžyje. Sutiktuvėse dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovai.

Kariai sulaukė padėkų už sąžiningą tarnybą ir buvo apdovanoti medaliais. Po sutikimo ceremonijos 29 kariai, tarp jų buvo ir dvi moterys, pateko į savo artimųjų ir draugų glėbį.
Joniškietė, septynerius metus Krašto apsaugos savanorių kariuomenėje tarnaujanti 31 metų Aida Davolytė, išsitarė jau galvojanti apie misiją Afganistane. Misija Kosove jai buvo antroji.

Pirmą kartą šiame mieste mergina tarnavo pusę metų. Abiem lietuvėms Kosove buvo patikėtos šaulių gelbėtojų pareigos - jos privalėjo kariškiams teikti medicininę pagalbą. Bet to neprireikė, nes rimtų incidentų ir sužalojimų taikos palaikymo operacijoje mūsų kariai nepatyrė.

A.Davolytė pritarė savo tarnybos draugų nuomonei, kad taikos palaikymo misijos užsienio šalyse užgrūdina ir psichologiškai, ir fiziškai. Kalbinti kariai tikino, kad tarnauti svetur skatina ne pinigai, o kariškos patirties troškimas. Įgyvendinti savo svajonę atlikti taikos palaikymo misiją užsienyje toli gražu pavyksta ne kiekvienam, nes atranka labai griežta. Lietuva tarptautinėje taikos palaikymo operacijoje Kosove dalyvauja nuo 1999 metų. Nuo to laiko ten tarnavo apie 900 Lietuvos karių.

Paskutinis Lietuvos karių būrys tarnavo Lenkijos ir Ukrainos batalione amerikiečių bazėje. Lietuviai sakė, kad jautėsi gerbiami tiek tarnybos draugų, tiek vietos gyventojų. Išvedusi paskutinį karių būrį, Lietuva Kosove tęs dalyvavimą NATO vadovaujamos mokymų grupės programoje, jos užduotis - padėti rengti naujas šalies saugumo pajėgas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra