„Turime pradėtus 11 ikiteisminių tyrimų, veiksmai kiekviename tyrime atliekami, renkama medžiaga, ji analizuojama. Aš manau, kad neužilgo, kelių savaičių bėgyje, prasidės pirmos apklausos“, – antradienį per spaudos konferenciją Prezidentūroje sakė L. Pernavas.
Tarnyba šiuo metu ikiteisminius tyrimus yra pradėjusi dėl tarybos narių išlaidų Šiaulių miesto, Mažeikių rajono, Neringos miesto, Šilutės rajono, Pagėgių rajono, Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos rajono, Ignalinos rajono, Vilniaus miesto ir Lazdijų rajono savivaldybėse.
Tyrimų teisėsauga ėmėsi visuomenininkui Andriui Tapinui ėmus viešinti skirtingų savivaldybių tarybų narių išlaidas vadinamosioms kanceliarinėms reikmėms.
Prokuratūra taip pat atlieka kelis tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso skiriant išmokas tarybų nariams.
Kilus vadinamajam „čekiukų skandalui“ iš pareigų atsistatydino švietimo ir mokslo ministrė konservatorė Jurgita Šiugždinienė, po abejonių dėl jos panaudotų lėšų dirbant Kauno miesto taryboje.
Šalyje kilus politinei krizei dėl tarybų narių kanceliarinių išlaidų, valdantieji konservatoriai pasiūlė rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, tačiau parlamentas tokią iniciatyvą atmetė, o atsistatydinti iš pradžių žadėjusi premjerė Ingrida Šimonytė to nepadarė.
Siekia užsitikrinti papildomą 746 tūkst. eurų finansavimą
Siekiant stiprinti baudžiamąjį persekiojimą, STT norėtų įdarbinti daugiau darbuotojų, tačiau tam reikia papildomų 746 tūkst. eurų.
Kaip žurnalistams po susitikimo su prezidentu sakė tarnybos vadovas Linas Pernavas, ši suma būtų skirta 22 pareigybėms finansuoti. Pasak jo, didesnio finansavimo klausimas aptartas su Finansų ministerijos atstovais.
„Esame paskaičiavę – 746 tūkst. eurų, – kalbėjo STT vadovas. – Derybos yra tik prasidėję, aš labai tikiu, kad mūsų prašymas bus išgirstas.“
L. Pernavo teigimu, STT iš viso šiuo metu turi 320 pareigybių. 45 iš jų – laisvos, tarp kurių minėtos 22 „apskritai nėra finansuojamos“.
„Per pastaruosius keletą metų tarnyba daug dėmesio skyrė, kas yra iš tikrųjų gerai, prevencijai, švietimui, tarptautinei veiklai – mes esam savo regiono lyderiai, tačiau manau, gerokai per mažai buvo skirta dėmesio baudžiamajam persekiojimui dėl objektyvių priežasčių – dėl nepakankamo finansavimo“, – situaciją STT komentavo naujasis vadovas.
Gerokai per mažai buvo skirta dėmesio baudžiamajam persekiojimui dėl objektyvių priežasčių – dėl nepakankamo finansavimo.
„Laikui bėgant tarnybos pajėgumai, skirti baudžiamojo persekiojimo funkcijai, mano manymu, tapo neproporcingi ir tai kelia tam tikras rizikas tarnybos veiklai, atskleidžiant ir tiriant korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas“, – pridūrė jis.
Anot L. Pernavo, likusios 23 neužimtos pareigybės yra laisvos, nes joms galimos skirti lėšos yra nukreiptos dabartinių darbuotojų viršvalandžiams apmokėti, kitiems poreikiams.
Jis pabrėžė, kad šiuo metu STT baudžiamąsias bylas tiria 19 pareigūnų ir šis skaičius yra „gerokai per mažas“.
„Čia mes skirsime savo didžiausią dėmesį artimiausiu metu“, – kalbėjo STT vadovas.
L. Pernavas pakeitė kovą kadenciją STT vadovo pareigose baigusį Žydrūną Bartkų.
STT vykdo korupcinių nusikaltimų tyrimą, korupcijos prevenciją ir analitinę antikorupcinę žvalgybą.
Naujausi komentarai