Lenkija atmeta bendro karinio poligono su Lietuva abipus sienos idėją Pereiti į pagrindinį turinį

Lenkija atmeta bendro karinio poligono su Lietuva abipus sienos idėją

2026-03-20 12:31
BNS inf.

Lenkija atmetė galimybę kurti bendrą karinio rengimo centrą su Lietuva abipus valstybių sienos.


<span>Lenkija atmeta bendro karinio poligono su Lietuva abipus sienos idėją</span>
Lenkija atmeta bendro karinio poligono su Lietuva abipus sienos idėją / R. Riabovo / BNS nuotr.

Kaip rašė BNS, Lietuvos vyriausybė parengė planus steigti naują karinį poligoną Lazdijų rajone, Kapčiamiesčio apylinkėse netoli Lenkijos ir Baltarusijos sienų, strategiškai svarbiame Suvalkų koridoriuje.

Lietuvos valdžios atstovai teigė, kad šis projektas yra svarbus stiprinant NATO rytinio flango gynybą, ir pasiūlė Lenkijai kartu statyti bei naudoti šį poligoną.

Lenkijos gynybos viceministras Pawelas Bejda (Pavelas Beida) ketvirtadienį Suvalkuose žurnalistams pareiškė, kad Kapčiamiesčio karinio poligono teritorija nebus plečiama į Lenkijos pusę.

„Lenkija tuo visiškai nesuinteresuota“, – sakė P. Bejda.

Viceministras pridūrė, kad šiuo metu vyksta derybos, siekiant užtikrinti, jog poligonas būtų įrengtas pakankamu atstumu nuo Lenkijos sienos, iš dalies dėl vietos gyventojų protestų Seinų krašte.

„Atidžiai stebime situaciją ir prašome išlaikyti nemažą atstumą nuo mūsų sienos“, – teigė jis.

Kaip rašė BNS, Vyriausybė trečiadienį pritarė Kapčiamiesčio poligono steigimui, tam dar pritarti turės Seimas.

Poligonas steigiamas tokį sprendimą pernai priėmus Valstybės gynimo tarybai.

Šis sprendimas sukėlė dalies vietos gyventojų ir kitų asmenų pasipiktinimą, dėl to rengtos įvairios protesto akcijos. Įtikinėti bendruomenės į Kapčiamiestį vyko prezidentas Gitanas Nausėda, krašto apsaugos ministras, kariuomenės vadas.

Numatomo poligono vietą Krašto apsaugos ministerija motyvuoja strategine teritorijos padėtimi prie vadinamojo Suvalkų koridoriaus, kuri yra tinkamiausia siekiant reikšmingai sustiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus.

Numatyta, kad Kapčiamiesčio poligono teritorija apimtų apie 14,6 tūkst. hektarų, jame vienu metu galėtų treniruotis 3,5–4 tūkst. karių. Didesnės pratybos poligone vyktų maždaug penkis kartus per metus ir truktų iki dešimties dienų, o mažesnės apimties vyktų nuolat.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
M

Taigi uzpultu ta Lietuva pirmai progai pasitaikius, Lenkai visad buvo warmongeriai
1
0
Antanas.

Ūkiniai vienetai turi priklausyti arba vienam, arba kitam šeimininkui. Naudotis jais - galima ir pagal susitarimą. GI nuosavybės teisė - turi būti fiksuta. Kitaip net geriausiu atveju neišvengiami nesutarimai bei kivirčai.
1
0
Kauno bachūras

Tai ką, valdžiasnukiai? Apsišikote su tuo savo poligonu? Dabar ir lenkus vadinsite vatnykais?
6
0
Visi komentarai (9)

Daugiau naujienų