Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva iš Lenkijos įsigys priešlėktuvinių raketinių sistemų GROM

2014-03-21 13:23
Lietuva iš Lenkijos įsigys priešlėktuvinių raketinių sistemų GROM
Lietuva iš Lenkijos įsigys priešlėktuvinių raketinių sistemų GROM / D.Umbraso/BFL nuotr.

Lietuva iš Lenkijos ketina įsigyti nešiojamų artimojo nuotolio oro erdvės gynybos raketinių sistemų GROM, penktadienį patvirtino krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Šį klausimą J.Olekas ketvirtadienį Balstogėje aptarė su Lenkijos gynybos ministru Tomaszu Siemoniaku (Tomašu Siemoniaku).

„Mes su Lenkija jau kurį laiką tariamės dėl galimo priešlėktuvinės gynybos sistemos GROM įsigijimo iš Lenkijos. Vakar tiesiog patikslinome kai kurias detales, kad mūsų ekspertai galėtų veikti, kad tos sistemos galėtų pasiekti Lietuvą greičiau“, - BNS sakė ministras.

Nauja gynybinė ginkluotė papildys šiuo metu turimas Lietuvoje sistemas STINGER ir RBS-70.

„Mūsų abi valstybės kaip niekas kitas yra suinteresuotos saugumu mūsų regione, todėl atsižvelgiant į dabartinę situaciją, esu dėkingas Lenkijos pusei už galimybę įsigyti taip reikalingos priešlėktuvinės gynybos sistemų tokiomis pačiomis sąlygomis, kokiomis jų iš gamintojų įsigyja Lenkijos kariuomenė“, - BNS sakė J.Olekas.

Pasak jo, Lietuva ir Lenkija toliau pasiryžusios įkurti bendrą karinę brigadą su Ukraina, bet dėl šio klausimo daugiau aiškumo bus, kai projektą apsvarstys Ukrainos parlamentas.

KAM Viešųjų ryšių skyrius BNS informavo, kad raketinė sistema GROM sėkmingai buvo panaudota Gruzijos kare prieš Rusijos karinių oro pajėgų kovinius orlaivius. Nešiojama raketinė sistema GROM gaminama Lenkijoje, ginklas veikia „iššoviau-pamiršau“ (angl. „Fire-and-forget“) principu, ypatingai mobili, patikima bei paprasta naudoti, jai nereikia papildomos įrangos, tokios kaip radarai ar specialus transportas. GROM gali sunaikinti taikinį atstumu nuo 400 metrų iki 5,5 km bei aukštyje nuo 10 metrų iki 3,5 km.

KAM atstovai kol kas neįvardija, kiek Lietuvai kainuos šis pirkinys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų