Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje gaminami dronai nenusileidžia „Bayraktarui“

2022-08-24 14:19
DMN inf.

Nors apie karinius dronus sužinojome pirmiau išgirdę žodį „Bayraktar“, tačiau pasirodo, kad tokių dronų galima rasti ir Lietuvoje, praneša LNK.

Lietuvoje gaminami dronai nenusileidžia „Bayraktarui“
Lietuvoje gaminami dronai nenusileidžia „Bayraktarui“ / Stop kadras.

Kyviškių aerodrome buvo pristatyti Lietuvoje gaminami dronai, žinoma, ne tie, kurie kyla į dangų parodyti, kokia graži mūsų Lietuva. Jie skirti gynybai.

Apie Kyviškių aerodrome eksponuotus dronus pasakojo „Aerodiagnostikos“ specialistas Robertas Urbanavičius.

„Vienas jų yra greitaeigis, tiesiog kaip „Ferrari“. Jo maksimalus greitis siekia 300 km per valandą. Tai yra tikrai greitas orlaivis, jis yra varomas mechaninio variklio, kyla katapulta. Jis gali pakilti praktiškai iš niekur, o reikalui esant, atlikus misiją leidžiasi parašiutine sistema“, – dalinosi specialistas. 

Anot R. Urbanavičiaus, šis orlaivis yra pakankamai triukšmingas ir gynybinės srities reikaluose jis gali pridengti net ir tikrą orlaivį. O priešo paleistai raketai pataikius į jį, vis tiek yra galimybė išgelbėti pagrindinį orlaivį.

„Be to, jis gali nešti krovinį, tačiau koks tai galėtų būti krovinys, jau reikėtų klausti kariškių“, – teigė R. Urbanavičius. 

Specialisto teigimu, kadangi orlaivis išvysto itin didelį greitį, renginiuose jie nebus skraidinami, nes juos naudoti galima tik karinėse teritorijose, poligonuose, specialiai  tam skirtose oro erdvėse.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

Tokio orlavio kaina siekia mažiausiai 10 tūkst. eurų.

R. Urbanavičius pasakojo, kad šis dronas galėtų pridengti „Bayraktarą“.

„O būtent šis orlaivis yra greitaeigis, bepilotis ir varomas vidaus degimo variklio. Ir į šį orlaivį galima pasikrauti iki penkiolikos litrų kuro“, – dalinosi specialistas. 

„Tačiau tokių orlaivių kaina priklauso nuo to, ar jie yra elektromangetiškai matomi, ar nematomi orlaiviai, ar jie turi būti tylūs, ar garsiai skrendantys, taip pat priklauso ir  nuo sensorikos bei kitų objektų“, – dalinosi R. Urbanavičius. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų