Trečiadienį pristatytas visas Europos Sąjungos (ES) šalis apimantis „Eurobarometro“ tyrimas. Tyrėjai teigia, kad „šiuo metu nuotaikos didžioje ES dalyje pradeda keistis į teigiamą pusę“.
Kaip rašo ekonomika.lt, duomenys atskleidžia ir tai, kad nedarbo problema išlieka svarbi daugelyje ES šalių, o beveik pusė sąjungos piliečių mano, kad krizės poveikis nedarbui dar nepasiekė savo aukščiausio taško. Tokios nuotaikos, anot tyrėjų, ypač būdingos Graikijai, Portugalijai, Ispanijai ir Airijai – šalims, kuriose biudžeto deficito ir finansų sektoriaus problemos į paviršių iškilo praėjusiais metais.
Daugiau patenkintų gyvenimu
Lyginant su 2010-ųjų metų pavasariu, Lietuvoje vis daugiau patenkintų savo gyvenimu žmonių. Šiuo metu daugiau nei pusė – 56 proc. – tvirtina, kad yra laimingi. Žemiausias pasitenkinimo gyvenimu rodiklis buvo praėjusių metų pavasarį. Į klausimą, ar esate patenkinti gyvenimu, teigiamai atsakė tik kas antras apklaustas žmogus.
Duomenys atskleidžia, kad pasitenkinimo savo gyvenimu rodikliai šiemet yra beveik tokie patys, kokie buvo 2008 metais prieš prasidedant pasaulinei finansinei krizei, rašo ekonomika.lt.
Vis dėlto „Eurobarometro“ tyrimas Lietuvoje darytas praėjusių metų rudenį, todėl jo duomenys neatspindi šildymo sezono ir metų pradžioje didėjusių maisto kainų sukeltų nuotaikų. Tikėtina, kad įvykužius apklausą dabar, rezultatai būtų kitokie.
Sociologo Mindaugo Degučio nuomone, tokius rezultatus galėjo lemti ir tai, kad lietuviai prisitaikė prie prastesnių gyvenimo sąlygų ir sumažėjusių pajamų.
Europiečiai laimingesni
ES piliečiai kur kas laimingesni nei lietuviai. Beveik trejus metus 78 proc. ES gyventojų atsako teigiamai, paklausti, ar yra patenkinti savo gyvenimu. Įdomu tai, kad prieš prasidedant krizei šis rodiklis buvo nežymiai mažesnis nei dabar.
Labiausiai iš visų Europos Sąjungos piliečių gyvenimu nepatenkinti bulgarai, portugalai, rumunai, graikai ir vengrai. Šiame penketuke nebeliko ilgai jame buvusios Lietuvos. Tuo tarpu labiausiai gyvenimu patenkinti Danijos, Liuksemburgo, Švedijos, Nyderlandų ir Suomijos piliečiai. Tyrėjų tvirtinimu, tai tradicinis savo gyvenimu patenkintų tautų penketas.
Naujausi komentarai