„Vakar nuskambėjo Vytauto Kernagio fondo kreipimasis dėl dainų naudojimo šiandien vykstančioje „akcijoje“, kai kurie atlikėjai taip pat pareiškė, kad neleidžia savo dainų naudoti šioje „akcijoje“. Ir man užkliuvo vienas video, kuriame skamba daug dainų ir jas atlieka „kažkas“. Tad tiesiog įdomu, ar atlikėjai, kūrėjai davė leidimą, kad jų kūriniai būtu perdainuojami ir skambėtų šioje „akcijoje“. Taip pat įdomu, ar „akcijos“ dalyviai pasirašė sutartis dėl viešų kūrinių naudojimo ir atlikimo su asociacija LATGA ir asociacija Agata“, – feisbuke svarstė internautas Justinas.
Vyro teigimu, šeštadienio rytą skambėjo Gyčio Paškevičiaus daina „Mano kraštas“, Kastyčio Kerbedžio „Dėl tavęs galiu“, grupės „Sisters On Wire“ „Mėlyna mėlyna“ ir kt.
Leidimų neprašė
Asociacijos LATGA atstovai, komentuodami susiklosčiusią situaciją, tvirtino, kad leidimai organizatoriams dėl dainų naudojimų išduoti nebuvo. „Situacija dėl kūrinių naudojimo „Didžiajame šeimų gynimo marše“ tokia: organizatoriai vis dar neturi LATGA licencijos dėl viešo kūrinių naudojimo renginyje, tad jeigu bus naudojami bet kurie LATGA repertuaro kūriniai, tai bus daroma neteisėtai. Kalbant apie kitus renginius, tokius kaip „palydėtuvės“ į maršą įvairiuose šalies miestuose, taip pat nebuvo gauti jokie leidimai naudoti mūsų atstovaujamų autorių repertuarą. Šiuo metu renkame medžiagą, kokie kūriniai skambėjo juose“, – situaciją komentavo asociacijos atstovai.
Protestą stebės ir asociacijos atstovai – bus fiksuojama, kokie kūriniai skambės mitingo metu. „Neseniai išsiuntėme dar vieną raštą šiandieninio renginio Vingio parke organizatoriams, ragindami įsigyti licenciją, pridėdami sąrašą autorių, kurie nesutiko, kad jų kūriniai skambėtų minėtame renginyje. Dėkojame visiems mums parašiusiems autoriams, kitų prašome nebesiųsti savo atsisakymų dėl kūrinių naudojimo. Renginyje dalyvaus mūsų specialistai ir fiksuos, kokie kūriniai skambės jo metu. Jeigu užfiksuosime pažeidimų, būtinai apie tai informuosime“, – teigė LATGA atstovai.
Organizatoriai buvo įspėti
Kaip portale rašyta penktadienį, asociacijos LATGA ir AGATA įspėjo maršo organizatorius, jog renginiuose kai kurie muzikos kūriniai naudojami be autorių sutikimo ir tai yra neteisėta. Asociacijos paragino organizatorius nutraukti kūrinių viešą naudojimą. „Reaguodami į jautrų politinį „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ kontekstą, informuojame AGATA narius bei visuomenę, kad nesame suteikę licencijos naudoti muziką šiame renginyje“, – pranešė AGATA.
Vilmato Raupelio nuotr.
Pasak asociacijos, „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriai savo renginiuose naudoja Vytauto Kernagio, Ievos Narkutės ir kitų atlikėjų įrašus. „Viešai prašome organizatorių nutraukti nelicencijuotą ir su kūrėjais ar jų atstovais nesuderintą muzikos viešą panaudojimą. To nepadarius – pažeistas kūrėjų teises ginsime teisinėmis priemonėmis“, – įspėja AGATA.
LATGA taip pat įspėjo, jog pagal galiojančius teisės aktus, kūrinius panaudoti norintys renginių organizatoriai į asociaciją turi kreiptis ne vėliau nei prieš dvi savaites iki renginio.
Viešai prašome organizatorių nutraukti nelicencijuotą ir su kūrėjais ar jų atstovais nesuderintą muzikos viešą panaudojimą.
LATGA penktadienį teigė priminusi organizatoriams apie pareigą sudaryti sutartį su ja, jei renginio metu bus grojami asociacijos atstovaujamų autorių kūriniai.
„Taip pat organizatoriams pridėjome autorių ir kitų teisių turėtojų, kurie neleidžia minėtame renginyje naudoti jų kūrinių, sąrašą. Asociacija LATGA neturi teisinio pagrindo savo iniciatyva nesuteikti licencijos dėl viešo atlikimo. Autoriai, kurie nenori, kad jų kūriniai būtų viešai atliekami minėto renginio metu, turi teisę informuoti apie tai LATGA, kuri savo ruožtu informuos organizatorius“, – teigiama pranešime.
Asociacijos sureagavo po to, kai į jas kreipėsi Vytauto Kernagio fondas. „Visa iki šiol leista muzika agitaciniuose „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ renginiuose skambėjo nelegaliai, nes organizatoriai nebuvo sudarę sutarčių su asociacijomis LATGA ir AGATA“, – pranešime teigė viena fondo steigėjų Eglė Kernagytė-Dambrauskė.
Vilmanto Raupelio nuotr.
„Todėl lauksime asociacijų reakcijos ir veiksmų šiuo klausimu. Taip pat maršo organizatorių leksika, vertybės bei agresyvi, žeminanti laikysena kitų žmonių atžvilgiu niekaip nedera su V. Kernagio kūryboje nešta laisvės, pagarbos bei tolerancijos idėja. Todėl kategoriškai pareiškiame, kad nesutinkame, jog Vytauto Kernagio dainos ir jo asmenybė būtų kaip nors siejamos su šiuo renginiu ir visiškai nuo jo atsiribojame,“ – sakė V. Kernagio dukra.
„V. Kernagis yra tapęs Lietuvos dainuojančiu laisvės simboliu, todėl labai svarbu, kad jo dainos ir būtų naudojamos būtent tame kontekste. Tai, kaip ir kokia forma savo idėjas skleidžia „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“, mūsų šeimai yra nepriimtina, todėl tėvo dainos tame renginyje skambėti negali. Viskas paprasta ir aišku“, – teigė maestro sūnus parlamentaras Vytautas Kernagis.
Vytauto Kernagio fondas prašė nesuteikti jokių licencijų naudoti maestro dainas maršo renginiuose.
Naujausi komentarai