Ministras: karantiną šalyje siūloma pratęsti švelninant jo sąlygas Pereiti į pagrindinį turinį

Ministras: karantiną šalyje siūloma pratęsti švelninant jo sąlygas

Vyriausybei siūloma dviem savaitėms pratęsti karantiną šalyje, kartu sušvelninant jo sąlygas, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministras: karantiną šalyje siūloma pratęsti švelninant jo sąlygas
Ministras: karantiną šalyje siūloma pratęsti švelninant jo sąlygas / Evaldo Šemioto nuotr.

Anot jo, galutinį sprendimą dėl karantino pratęsimo ir tolesnių jo taisyklių Vyriausybė priims trečiadienį.

„Bus teikiami siūlymai, dėl kurių apsispręs Vyriausybė. Kol jie nėra priimti, negaliu vienasmeniškai pasakyti, bus vienai ar kitaip. Bet tikrai kol kas siūloma ir karantiną pratęsti (...). Bus siūloma pratęsti dviem savaitėms“, – spaudos konferencijoje tvirtino A. Veryga.

Anot jo, atidžiai stebima, ar protrūkiai židiniuose, pavyzdžiui, Nemenčinėje, išlieka lokalūs.

„Bet karantiną, net ir neatšaukus priemonių, kurios galioja tiek renginiams, tiek atstumo laikymuisi, tiek asmens apsaugos priemonių naudojimui, galima tam tikrus švelninimus priiminėti ir jie, be abejo, bus siūlomi“, – tvirtino A. Veryga.

Anot jo, jei trečiadienį Vyriausybė apsispręs dar labiau atleisti karantino suvaržymus, „dalis palengvinimų verslams, paslaugoms turėtų įsigalioti ne šią, o kitą savaitę“, siekiant įvertinti koronaviruso plitimo situaciją praėjus dviem savaitėms nuo pirmųjų palengvinimų.

Vyriausybė nuo savaitgalio jau palengvino karantino sąlygas daliai prekybos ir paslaugų verslo. Ministrų kabinetas svarsto, kad antruoju etapu galėtų būti leidžiama veikti įmonėms, kur žmonių kontaktas būtų ilgesnis. Tai galėtų būti bibliotekos, muziejai, sveikatos įstaigos, atliekančios planines procedūras, sveikatinimo paslaugas, taip pat kirpyklos, kosmetologijos kabinetams.

Svarstoma leisti ir lauko kavinių, restoranų veiklą, kai kuriuos specializuotus mokymus, pavyzdžiui, vairavimo ar aviacijos, prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veiklą ribojant įėjimą.

Trečiuoju etapu planuojama atverti visas viešojo maitinimo įstaigas ir sveikatos paslaugas, sporto klubus, laisvalaikio ir pramogų centrus, švietimo įstaigas.

Ketvirtuoju etapu būtų leidžiami masiniai renginiai.

Sušvelninti karantino reikalavimai

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog savaitgalis, kai buvo sušvelninti karantino reikalavimai ir leista atsidaryti daliai įstaigų praėjo ramiai ir papildomų ribojimo priemonių poreikio nemato.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, iš 791 patikrintų prekybos ir paslaugų vietų 70-yje arba 8 proc. jų buvo nustatyta pažeidimų.

„Sudėtinga pasakyti, kaip tuos 8 procentus vertinti. Santūriai vertinant, sakyčiau, kad tikrai pakankamai ramiai savaitgalis praėjo ir tikrai absoliuti dauguma laikėsi rekomendacijų ir reikalavimų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Veryga.

„Tikėkimės, kad taip bus ir ateityje ir kažkokių papildomų ribojimo priemonių nereikės imtis“, – pridūrė jis.

Vyriausybė trečiadienį sušvelninusi karantino sąlygas leido dirbti ne maisto parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko. Atnaujinti veiklą galėjo visos smulkios remonto, buities paslaugų įmonės, įskaitant ir veikiančias didžiuosiuose prekybos centruose.

Už reikalavimų nesilaikymą gresia bauda nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra