Praėjusią savaitę Baltijos šalyse budintys NATO oro policijos naikintuvai penkis kartus kilo lydėti ir atpažinti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos valstybių skridusių Rusijos karinių orlaivių.
Praėjusį pirmadienį naikintuvai atpažino ir palydėjo du Rusijos naikintuvus „Su-27“ ir du strateginius bombonešius „Tu-22“ (visi jie skrido pagal iš anksto pateiktus skrydžio planus, išjungę automatinius atsakiklius ir nepalaikė ryšio su skrydžių valdymo centrais) bei vieną transporto orlaivį „An-26“ (skrido pagal iš anksto pateiktą planą, išjungęs automatinį atsakiklį, radijo ryšį su skrydžių valdymo centrais palaikė).
Penktadienį naikintuvai atpažino ir palydėjo Rusijos „Il-38“, skirtą kovai su povandeniniais laivais (skrido nepateikęs skrydžio plano, išjungęs automatinį atsakiklį, nepalaikė ryšio su skrydžių valdymo centrais).
Šeštadienį naikintuvai atpažino ir palydėjo Rusijos karinį kuro papildymo orlaivį „Il-78“, kuris skrido pagal iš anksto pateiktą planą, išjungęs automatinį atsakiklį, palaikė ryšį su skrydžių valdymo centrais.
Naujausi komentarai